Strona głównaChorobyMarihuana w walce z demencją

Marihuana w walce z demencją

Dobra wiadomość dla wszystkich starzejących się hippisów: marihuana może przeciwdziałać chorobie Alzheimera. Obecne badania wykonane przez Scripps Research Institutes w Kalifornii pokazują, że aktywny składnik marihuany delta-9-tetrahydrcannabinol lub inaczej THC może zapobiegać rozwijaniu się choroby poprzez zabezpieczanie nerwów odpowiedzialnych za funkcjonowanie mózgu, w lepszy sposób niż inne leki dostępne na rynku.
Osoby dotknięte Alzheimerem cierpią na utratę pamięci, mają upośledzoną zdolność do podejmowania decyzji i zmniejszone możliwości werbalne oraz ruchowe. Nie jest wiadome, co powoduje występowanie Alzheimera przypuszcza się natomiast, że choroba może być dziedziczna.

Naukowcy sugerują, że leczenie marihuaną może być skutecznym rozwiązaniem w walce z demencją wśród starszych.

Trzeba podkreślić, że posiadanie marihuany jest nielegalne w wielu krajach w tym w Polsce oraz trzeba zawsze skonsultować się z lekarzem nim zdecydujemy się na jakąkolwiek terapię a tym bardziej ‘leczenie marihuaną’. Zaliczana do tzw. miękkich narkotyków ma także działanie uzależniające.

Jacek Piec

Jacek Piec / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 19:50:57, 28-05-2013 ~gość: 87.206.120.xxx

    Sadzić Palić Zalegalizować !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy