Melanoma Day - walka z czerniakiem

Europejska akcja profilaktyki czerniaka po raz piąty odbywa się w Polsce. W jej ramach oferowane będą bezpłatne badania dermatoskopowe znamion skóry.
W maju La Roche-Posay Laboratoire Pharmaceutique, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Krajowego Konsultanta do spraw dermatologii prof. Waldemara Placka po raz kolejny włącza się do europejskiej akcji walki z czerniakiem Melanoma Day. W 10 największych miastach Polski w klinikach dermatologicznych oraz w gabinetach prywatnych specjaliści w dziedzinie dermatoskopii będą przeprowadzać bezpłatne badania dermatoskopowe, umożliwiające około 3000 Polakom kontrolę znamion.

Czerniak jest złośliwym nowotworem skóry, który powstaje w obrębie znamion barwnikowych, potocznie zwanych pieprzykami. Jednym z podstawowych czynników zwiększających ryzyko zachorowań na czerniaka jest promieniowania słoneczne. Czerniak wykryty we wczesnym stadium choroby jest w pełni wyleczalny, dlatego tak istotną rolę w profilaktyce czerniaka odgrywa regularna kontrola znamion oraz właściwa ochrona skóry przed słońcem.

Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

26-04-2008

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Nazwa: Hasło:

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

PIĘĆ + SZEŚĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

ARTYKULY PROMOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE W DZIALE

NAJNOWSZE NA FORUM

WARTO ZOBACZYĆ

  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy