Strona głównaChorobyŚwiatowy Dzień Choroby Alzheimera w Poznaniu

Światowy Dzień Choroby Alzheimera w Poznaniu

W najbliższą niedzielę, 21 września, z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zaprasza na Stary Rynek w Poznaniu, gdzie odbędą się pokazy Tai Chi z udziałem przechodniów, gry i zabawy pamięciowe, a także koncert muzyki peruwiańskiej w wykonaniu Hektora Bravo Chury. O godzinie 17 – tej planowane jest internetowe połączenie z Peru, podczas którego poznaniacy będą mogli zobaczyć, jak Światowy Dzień Choroby Alzheimera obchodzony jest na drugiej półkuli.
Niedzielna impreza będzie także okazją do zapoznania się z ofertą Stowarzyszenia a także z ogólnopolską wystawą fotografii „Ćwicz póki pamiętasz”. Dokumentuje ona proces rehabilitacji pacjentów z chorobą Alzheimera, a powstała w wyniku poszukiwań nowych, pozafarmakologicznych metod wspierania osób cierpiących na tę chorobę.

Jej twórcy zdawali sobie sprawę, że w leczeniu osób cierpiących na chorobę Alzheimera – oprócz leczenia farmakologicznego - bardzo ważne jest stosowanie różnorodnych bodźców i wprowadzanie nowych, urozmaiconych zajęć, takich jak zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, chromoterapia, choreoterapia, fototerapia czy dogoterapia.

Cztery lata temu w poznańskim ośrodku dla chorych pojawił się pomysł wprowadzenia zajęć Tai Chi. Taka metoda terapii jest popularna szczególnie w Peru, gdzie ćwiczy się niemal wszędzie: na placach, w parkach, w ośrodkach geriatrycznych i szpitalach, a w zajęciach uczestniczą ludzie starsi, zmagający się z różnymi chorobami, w tym także otępiennymi.

Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są Tomasz Wendland i mieszkający od półtora roku w Peru Marcin Stolarczyk. Poprzez wystawę jej organizatorzy chcieli pokazać, że niezależnie od dzielących ich różnic kulturowych, ludzie zajmujący się chorymi na Alzheimera i ich rodzinami, działają podobnie i kierują się taką samą potrzebą – potrzebą serca.

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X