Strona głównaChorobyKoronawirus: samo-izolacja - dla kogo i na jak długo

Koronawirus: samo-izolacja - dla kogo i na jak długo

Samo-izolacja jest zalecana każdemu, kto ma wysokie ryzyko ciężkirgo przebiegu choroby z powodu koronawirusa i powinien przedsięwziąć maksymalne środki ostrożności przed zarażeniem się.
Koronawirus: samo-izolacja - dla kogo i na jak długo [fot. JULIO VICENTE from Pixabay]

Komu zalecana jest ?

Przede wszystkim poleca się ją ludziom unawanym za wyjątkowo podatnych na ciężką postać choroby, czyli osobom starszym, kobietom w ciąży, osobom z poważną , ludziom po przeszczepach i innym.

Jak długo powinna trwać? Właściwie powinna trwać tak długo, jak znacznie zwiększone pozostaje ryzyko infekcji, więc należy być w stałym kontakcie z lekarzem, który zaleca szczególne środki ostrożności.

Jak ma przebiegać samo-izolacja?

Przede wszystkim trzeba pozostać w domu, nie udawać się na zakupy czy do miejsc rozrywek, a także nie podróżować. Takie funkcjonowanie wymaga oczywiście pomocy innych i warto z niej skorzystać, by w żaden sposób dodatkowo się nie narażać. Oczywiście, jeśli mieszka się w domku stojącym na samodzielnej działce, można wyjść na zewnątrz, szczególnie, gdy jest ładna pogoda i nie ma ryzyka zbytniego wychłodzenia się.

Nie należy przyjmować gości. Przywożone przez innych jedzenie lub lekarstwa powinny być pozostawione przed drzwiami, aby zminimalizować kontakt.

Warto, dla swojego dobrostanu psychicznego, utrzymywać relacje z innymi ludźmi, ale musi się to odbywać za pomocą telefonu czy .

Należy często , szczególnie po rozpakowaniu zakupów, ale także po zjedzeniu posiłku, wytarciu nosa, etc.

Jeśli nie mieszka się w pojedynkę, powinno się regularnie myć najczęściej używane powierzchnie. Jeżeli istnieje taka możliwość, należy korzystać z osobnej łazienki i spać w osobnym pokoju.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy