Strona głównaChorobyPięć kroków do pokonania koronawirusa - nowa kampania WHO i FIFA

Pięć kroków do pokonania koronawirusa - nowa kampania WHO i FIFA

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wraz z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA) zaingurowały nową kampanię: „Podaj wiadomość: pięć kroków do wykopania koronawirusa" (Pass the message: Five steps to kicking out coronavirus).
Pięć kroków do pokonania koronawirusa - nowa kampania WHO i FIFA [fot. WHO/FIFA]
Kampania ‘Pass the message: Five steps to kicking out coronavirus' promuje pięć kluczowych kroków, które należy wykonać, aby chronić zdrowie, koncentrując się na: myciu rąk, ochronie podczas , nie dotykaniu twarzy, dystansie fizycznym i pozostawaniu w domu w przypadku złego samopoczucia.
FIFA i jej prezes Gianni Infantino od samego początku aktywnie uczestniczą w działaniach przeciw pandemii. Niezależnie od tego, czy chodzi o kampanie, czy fundusze, FIFA przeciwstawiła się i cieszę się, że światowy futbol wspiera WHO w pozbyciu się choroby - powiedział dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas wirtualnej inauguracji kampanii.
Potrzeba pracy zespołowej w zwalczaniu koronawirusa. FIFA nawiązała współpracę z WHO, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Apeluję do społeczności piłkarskej na całym świecie, aby przyłączyła się do nas, wspierając tę kampanię - stwierdził Gianni Infantino, prezes FIFA.
W kampanię popularyzowaną w 13 językach zaangażowało się 28 piłkarzy: Sami Al Jaber, Alisson Becker, Emre Belözoğlu, Jared Borgetti, Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Sunil Chhetri, Youri Djorkaeff, Han Duan, Samuel Eto'o, Radamel Falcao, Laura Georges, Valeri Karpin, Miroslav Klose, Philipp Lahm, Gary Lineker, Carli Lloyd, Lionel Messi, Mido, Michael Owen, Park Ji-sung, Carles Puyol, Célia Šašić, Asako Takakura, Yaya Touré, Juan Sebastián Verón, Sun Wen i Xavi Hernández.
  1. Ręce. „Zaczyna się od rąk. Często myj ręce mydłem i wodą lub roztworem na bazie alkoholu", mówi Alisson Becker, ambasador WHO ds. promocji zdrowia, bramkarz Liverpoolu i Brazylii. Takie częste mycie wodą i mydłem, a najlepiej roztworem na bazie alkoholu, zabija , które mogą znajdować się na rękach. To proste, ale bardzo ważne.
  2. Łokcie. „Zakrywaj nos i usta zgiętym łokciem lub jakimś materiałem podczas kichania lub kaszlu. Natychmiast potem wyrzuć chusteczki i umyj ręce", mówi Carli Lloyd, dwukrotna mistrzyni olimpijska oraz dwukrotna mistrzyni świata w piłce nożnej kobiet. Kropelki rozprzestrzeniają koronawirusa. Przestrzegając zasad higieny, chronisz ludzi wokół siebie przed zarażeniem się wirusami wywołującymi przeziębienie, grypę i COVID-19.
  3. Twarz. „Unikaj dotykania twarzy, a zwłaszcza oczu, nosa lub ust, aby zapobiec przedostawaniu się wirusa do twojego organizmu", wskazuje Lionel Messi, zawodnik klubu FC Barcelona i zespołu Argentyny. Dłonie dotykają wielu różnych powierzchni i łatwo dostaja się na nie wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść drobnoustroje na twarz, skąd mogą przedostać się do organizmu, wywołując złe samopoczucie.
  4. Dystans. „Jeśli chodzi o interakcje społeczne, zachowaj dystans. Utrzymuj co najmniej jeden metr odległości od innych", mówi chińska piłkarka Han Duan. Zachowując dystans, możesz uniknąć wdychania kropel wydzielin tego, kto kicha lub kaszle w bliskiej odległości.
  5. Zwróć uwagę na objawy. "Jeśli źle się poczujesz, zostań w domu. Postępuj zgodnie z instrukcjami lokalnych władz służby zdrowia", radzi Samuel Eto, były napastnik FC Barcelona i Kamerunu. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, zwróć się o pomoc lekarską, wcześniej telefonicznie informując o tym.
Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy