Strona głównaChoroby21 września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera

21 września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera

21 września obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Twarze demencji". Materiały i przedsięwzięcia Alzheimer's Disease International oraz innych organizacji zajmujących się walką z chorobą na całym świecie koncentrują się w tym roku się na wielu problemach związanych z rozmaitymi „twarzami demencji".
Światowy Dzień Choroby Alzheimera Choroba Alzheimera na świecie

Z prognoz badaczy wynika, że na chorobę Alzheimera i inne formy demencji cierpi obecnie 36 milionów ludzi na całym świecie. Jednakże wobec starzenia się społeczeństw liczba pacjentów będzie rosła w szybkim tempie. Szacuje się, że do 2050 na chorobę Alzheimera zachoruje 115 milionów ludzi. W Polsce na chorobę Alzheimera cierpi około 250 tysięcy osób, ale tylko około 20% pacjentów zostało zdiagnozowanych.

Światowy Dzień Choroby Alzheimera - obchody na świecie i w Polsce

Każdego roku 21 września stowarzyszenia uświadamiające zagrożenia związane z choroby Alzheimera na całym świecie jednoczą się, aby wspólnie obchodzić Światowy Dzień Choroby Alzheimera. W tym roku także odbędą się liczne akcje popularyzujące problem demencji.

W Grecji odbędzie się „Marsz Pamięci", zostaną rozłożone stoiska informacyjne, a w mediach ma być realizowany program podnoszenia świadomości choroby. Na Węgrzech odbędzie się XII Narodowa Konferencja nt. Choroby Alzheimera. W Holandii planuje się m. in. wydarzenie sportowe „2 Bike 4 Alzheimer", wykłady, warsztaty i sympozja, targi informacji, prezentacje filmowe, teatralne i występy kabaretowe. Na terenie Wielkiej Brytanii odbędą się marsze pamięci.
 
Strony : 1 2

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy