Strona głównaChoroby5 objawów cukrzycy - nie ignoruj ich, zbadaj się natychmiast

5 objawów cukrzycy - nie ignoruj ich, zbadaj się natychmiast

Cukrzyca staje się coraz powszechniejszą chorobą. Jej rozwojowi sprzyja współczesny styl życia - niewłaściwa dieta i brak aktywnosci fizycznej. Wielu pacjentów przez całe lata nie zdaje sobie sprawy z obecności choroby, bo jej objawy mogą wskazywać na bardzo różne dolegliwosci. Tymczasem niezdiagnozowana cukrzyca powoli wyniszcza organizm prowadząc do bardzo pwoażnych konsekwencji dla zdrowia. Obserwuj swój organizm, tych pięć objawów powinno być alarmujących.
5 objawów cukrzycy - nie ignoruj ich, zbadaj się natychmiast [© Kwangmoo - Fotolia.com] Według danych WHO, na całym swiecie na choruje ponad 420 milionów ludzi. Choroba jest główną przyczyną utraty wzroku, , , udarów i amputacji kończyn dolnych. Im szybciej się ją zdiagnozuje, tym większe są szanse na uchronienie się przed powikłaniami choroby.

Cukrzyca rozwija się, gdy poziom cukru we krwi staje się zbyt wysoki. Oznacza to, że organizm nie wytwarza wystarczającej ilości , aby ilość glukozy we krwi. Eksperci wskazują na pięć oznak choroby - jeśli doświadczasz tych symptomów, jak najszybciej idź do lekarza:
  1. częste odczuwanie silnego pragnienia (nieuzasadnione wykonywanym zajęciem czy pogodą);
  2. częstsze niż zwykle oddawanie moczu, szczególnie nocą;
  3. nieuzasadnione, częste odczuwanie silnego ;
  4. zaburzenia wzroku - rozmazany obraz;
  5. kłopoty ze skórą: bardzo wolne gojenie się ran, swędzenie ciała, częste pleśniawki
Objawy te mogą być bardziej nasilone po posiłkach. Główny problem polega na tym, że wspomniane symptomy nie zawsze wydają się poważne i skierowują uwagę na inne dolegliwości, tymczasem nie warto ich ignorować. Pozostawiona bez leczenia cukrzyca typu 2 może powodować problemy z sercem, naczyniami krwionośnymi, nerwami, oczami i nerkami.

WHO szacuje, że co roku ponad 1,5 mln zgonów na całym świecie jest bezpośrednio spowodowanych cukrzycą. A ponad 2 mln smierci ma związek z wysokim poziomem glukozy we krwi. Eksperci WHO sądzą, że cukrzyca będzie siódmą główną przyczyną śmierci w 2030 roku.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć