Strona głównaChoroby6 objawów chorób, których nie wolno lekceważyć

6 objawów chorób, których nie wolno lekceważyć

Czasem doświadczamy objawów, które nie są zbyt uciążliwe na codzień, więc nie staramy się sprawdzić, z czego wynikają. Tymczasem niektóre takie symptomy mogą świaczyć o poważnych kłopotach zdrowotnych. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza, jeśli doświadczasz tych objawów.
6 objawów chorób, których nie wolno lekceważyć Oto, czego nie należy ignorować.

, którym towarzyszą zaburzenia widzenia

Może to być oznaką nadciśnienia. Koniecznie kilkakrotnie zmierz poziom ciśnienia krwi (jeśli nie posiadasz ciśnieniomierza, możesz to zrobić u lekarza lub w aptece). Jeśli przy różnych okazjach wynik wynosi powyżej 140/90, oznacza to, że możesz cierpieć na , a to należy leczyć.

Bardzo często odczuwasz głód lub pragnienie

Różne mamy potrzeby co do ilości i częstotliwości spożywania posiłków i napojów, ale jeśli zauważasz, że istotnie się one zmieniły - znacznie częściej odczuwasz głód i chce ci się pić, może to oznaczać cukrzycę. Wykonaj badania poziomu glukozy we krwi, od ich wyników zależy dalsze postępowanie, być może potrzebujesz farmaceutyków pomagających regulować ilość cukru we krwi.

Jesteś ciągle

Może oznaczać problemy z tarczycą, bądź . Szczególnie warto to sprawdzić, jeśli dokonawszy takich zmiany, jak zwiększenie godzin snu i zażywanie odpowiednich witamin, nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Twój mocz ma dziwny kolor

Jeżeli twój mocz ma zmienioną barwę - ciemnożółtą, pomarańczową, a nawet brązowawą, może to oznaczać problemy z nerkami. Prawdą jest, że inny kolor moczu może być wynikiem przyjmowania określonych leków czy witamin. Niedostateczna ilość wody też go zmienia. Jeżeli jednak odmienna barwa uryny nie wynika z tych przyczyn, koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem.

Opuchnięte stopy, niepokój i kołatanie serca lub nagła ospałość

Wszystko to może świadczyć o kłopotach z sercem. Warto wykonać badanie poziomu , glukozy i ciśnienia krwi.

Białka oczu są żółte

Jeśli masz żółte oczy, nawet jeśli nie występują żadne inne objawy, powinieneś wykonać badania krwi w celu sprawdzenia czynności wątroby. Taki symptom bowiem często oznacza problemy z wątrobą.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X