Strona głównaChoroby6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują

Kilka niespecyficznych, bo mogących świadczyć o wielu chorobach, symptomów - jeśli uparcie powraca i nie daje się wskazać innej ich przyczyny - może oznaczać rozwój nowotworu. Nie ignoruj tych sześciu objawów.
6 objawów raka, które ludzie zwykle ignorują Wielu ludzi uważa, że pewne symptomy czy dolegliwości są tak powszchne, że nie ma sensu udawać się z nimi do lekarza, ponieważ oznaczałoby to, że zgłaszający się ludzie są po prostu przewrażliwieni. Pacjenci zwykle wierzą, że objawy same ustąpią po jakimś czasie. Jednakże, warto informować specjalistów o nawracających kłopotach w postaci biegunki, niewielkich krwawień, czy kaszlu - może to pomóc w diagnozie zagrażającego życiu nowotworu.

1. Kaszel i chrypka

Wydają się zupełnie naturalne w sezonie na grypę i przeziębienia. Jeśli jednak utrzymują się długo, a dostępne w aptekach leki łagodzą problem na chwilę, może to świadczyć o raku krtani, płuc lub lub chłoniaku.

2. Zaburzenia pracy jelit

Wielu pacjentów z nowotworami doświadcza zmian, jeśli chodzi o wypróżnianie się. Często miewają biegunku lub zaparcia, bądź też zmienia się u nich ogólna częstotliwość konieczności skorzystania z toalety. Tego rodzaju dolegliwości od czasu do czasu przydarzają każdemu z powodu zjedzenia określonych posiłków, zażywania pewnych leków, czy nawet niewyspania się, niemniej uporczywość tych objawów może też wskazywać na raka okrężnicy.

3. Nieuzasadniona utrata na wadze

Jeśli tracisz na wadze, a nie stosujesz w tym celu żadnej diety, ani nie ćwiczysz intensywniej niż zwykle, świadczy to o jakichś nieprawidłowościach w organizmie. Nie musi oznaczać nowotworu, ale rak jest jedną z chorób, które prowadzą do zmniejszenia wagi.

4. Niewyjaśniony ból

Ból jest naszym powszechnym doświadczeniem, stąd - o ile nie jest bardzo silny - raczej nie zwracamy na niego uwagi i łagodzimy dolegliwość zażywając powszechnie dostępne leki (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne). Tymczasem częsty ból może może wskazywać na poważne problemy zdrowotne i świadczyć o rozprzestrzenianiu się rozmaitych form nowotworu. Bez wątpienia trzeba sprawdzić jego źródło.

5. Problemy z przełykaniem

Kłopoty z przełykaniem mogą wynikać z czasowego zwężenia gardła wywołanego czynnikami odpornościowymi, nerwowymi, czy psychicznymi. Bywają jednak również wskaźnikiem nowotworów w , lub gardle.

6. Kłopoty z pęcherzem

Szczególnie, gdy rozwijają się niespodziewanie i nie znikają po tygodniu czy dwóch, mogą wynikać z rozwoju nowotworu. Alarmujące powinny być: nagła powtarzająca się konieczność skorzystania z łazienki, krew w moczu, ból podczas oddawania moczu. Takie symptomy ujawniać się mogą w przypadku , , a także nerek.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć