Strona głównaChoroby9 częstych typów bólu głowy i ich leczenie

9 częstych typów bólu głowy i ich leczenie

Każdy od czasu do czasu zmaga się z bólami głowy. Jedne są łagodne, inne tak silne, że nie pozwalają normalnie funkcjonować. Istnieją różne ich rodzaje i wywoływane są przez odmienne przyczyny. Przejrzyj listę rodzajów bólu głowy - być może uda ci się rozpoznać powód dolegliwości.
Najpowszechniejsze bóle głowy to: migreny, bóle napięciowe i klasterowe. Ich występowanie może być skutkiem urazu, choroby czy zaburzeń w innych częściach ciała. Mogą również pojawiać się z powodu stresu i napięcia emocjonalnego, czy nadmiernego wysiłku. Oto przegląd 9 najczęściej pojawiajacych się rodzajów bólu głowy, ich przyczyn i sposobów leczenia lub zapobiegania im.

Bóle klasterowe
Bóle klasterowe, © jemastock - Fotolia.com
Klasterowy ból głowy zwykle jest silny i obejmuje głównie obszary wokół oczu. Może wywoływać łzawienie i uczucie zatkanego nosa, a także zaczerwienienie twarzy.

Ten rodzaj bólu częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Jego przyczyny nie są znane, lekarze sądzą jednak, że sprzyjają mu określone czynniki genetyczne i alkohol oraz papierosy. W walce z dolegliwością pomagają środki przepisywane przez lekarza.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 22:58:07, 19-03-2017 ~gość: 91.200.12.xxx

    Świetny artykuł, bardzo dobrze opisany i zilustrowany. Przydałyby się jeszcze inne takie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X