Strona głównaChorobyAlkohol - dojrzali mężczyźni szczególnie zagrożeni uzależnieniem

Alkohol - dojrzali mężczyźni szczególnie zagrożeni uzależnieniem

Brytyjskie badania wskazują, że nieregularne epizody intensywnego picia alkoholu za młodzieńczych lat przekształcają się w nawyk picia prawie codziennie w dojrzałych latach.
Alkohol - dojrzali mężczyźni szczególnie zagrożeni uzależnieniem [©  Siberia - Fotolia.com] Częste picie staje się coraz bardziej powszechne w średnim wieku, zwłaszcza wśród mężczyzn. Badania przeprowadzone przez naukowców z University College w Londynie pokazują, że znaczna część starszych mężczyzn pije codziennie lub przez większość dni w tygodniu, podczas gdy większość kobiet sięga po coś mocniejszego raz w miesiącu lub przy specjalnych okazjach.

Przeanalizowano dane dotyczące średniej ilości spożycia alkoholu tygodniowo i częstotliwości picia u 60 tysięcy osób przez okres 34 lat od 1979 do 2013 roku.

Naukowcy odkryli, że wzorce picia z dużym prawdopodobieństwem zmieniają się bardziej dla mężczyzn niż dla kobiet, ale u obojga płci odbywa się to w podobny sposób - szybki wzrost spożycia alkoholu w okresie dojrzewania, a następnie „ustabilizowanie" nawyku i trudności z jego zmianą.

- Zrozumienie zmieniających się w ciągu życia zachowań związanych z piciem ułatwia zidentyfikowanie grup wysokiego ryzyka uzależnienia - zauważa dr Annie Britton z University College w Londynie.

Dr Britton dodaje, że jej badania wykazały, iż ludzie zmieniają sposób konsumpcji alkoholu wraz z wiekiem, więc analizy bazujące na pojedynczej mierze spożycia alkoholu mogą być wypaczone.

Przyznała też, że nie była zaskoczona tym, iż wraz z wiekiem zmienia się ilość wypijanego, ale odkrycie, że duża część starszych mężczyzn pije codziennie jest nieco niepokojące, ponieważ w znacznej mierze są to osoby , a ryzyko związane z mieszaniem alkoholu z lekami zwiększa się w tej grupie wiekowej.

Wyniki opublikowano w magazynie BMC Medicine.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 10:49:44, 25-01-2018 Antoninao

    Dodaj swój ośrodek leczenia uzależnień do najlepszego rankingu Ranking ośrodków Terapii to największa baza ośrodków leczenia uzależnienia w Polsce. Ma za zadanie pomóc osobom walczącym z nałogami oraz dać im wsparcie specjalistów, oraz profesjonale porady. Dlaczego my i nasz ranking? Jako jedyni weryfikujemy opinie pacjentów o ośrodkach, więc masz pewność, że są one prawdziwe. Dbamy o treści przekazywane naszym czytelnikom, aby były jak najbardziej odpowiednie i tematyczne do różnych sytuacji. Alkohol, lekomania, narkotyki i inne uzależnienia, również behawioralne, to główne problemy naszych pacjentów, ale nie jedyne. O pomoc zwracają się osoby w podeszłym wieku, młodzież, czy ich rodzice. Wiek nie gra roli przy uzależnieniach, należy pomóc każdemu. Jeśli natomiast prowadzisz ośrodek leczenia uzależnień, możemy zaoferować Państwu dodanie się do naszej bazy. Nasz profesjonalny personel zajmie się całą resztą, wystarczy się zgłosić. Daj się znaleźć i pomóż potrzebującym w walce z uzależnieniami. http://www.osrodkiterapii.pl
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy