Strona głównaChorobyAlkohol może wywołać objawy alergii

Alkohol może wywołać objawy alergii

Alkohol ma związek z wieloma różnymi chorobami. Okazuje się, że wśród nich są także alergie.
Alkohol może wywołać objawy alergii [fot.  Free-Photos z Pixabay]
Lista problemów zdrowotnych związanych z piciem jest dość długa i obejmuje poważne choroby, takie jak pewne formy nowotworów, a także zaburzenia pracy serca oraz wątroby. Teraz można do niej dopisać także pogłębianie objawów .

W przypadku niektórych osób, picie alkoholu jest szczególnie niewskazane. Napoje wysokokowe mogą intesyfikować symptomy alergiczne. Najczęstsze po wypiciu czegoś mocniejszego są skurcze żołądka, wysypka i inne objawy spowodowane zaburzeniami układu odporościowego i problami trawiennymi. Reakcje alergiczne mogą się też pojawić pod wpływem takich składników, jak histaminy w czerwonym i gluten w piwie oraz niektórych mocnych alkoholach.

Pierwotna alergia na alkohol jest dość rzadka. Jeśli jednak występuje, może być wywoływana już bardzo niewielkimi dawkami trunków (np. dodatkiem czerwonego wina do bigosu) i powodować: anafilaksję, trudności w oddychaniu, ból brzucha, skurcze, , wysypkę.

to poważna reakcja alergiczna, wśród jej objawów wymienia się: obrzęk, świąd, ucisk w gardle i ustach, słaby lub szybki puls, omdlenia, wstrząs i utratę przytomności.

Osoby uczulone na alkohol powinny pamiętać, że znajduje się on w różnych produktach spożywczych i kosmetycznych, np. w płynach do płukania ust, niektórych sosach, syropie na kaszel, pewnych słodyczach, produktach fermentowanych, etc.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Alergia / Alergie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Alergia to choroba wywoływana reakcją układu odpornościowego na określone substancje, na przykład pyłki, kurz, jad pszczeli, czy sierść zwierząt domowych. Choroby wywołane przez alergeny stały się bardzo częstym zjawiskiem w ciągu ostatniego półwiecza. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy