Strona głównaChorobyAlzheimer chorobą dziedziczną?

Alzheimer chorobą dziedziczną?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Kalifornii dowiodły, że prawie w 80 proc. przypadkach na rozwój Alzheimera ma wpływ dziedziczenie.
Po raz pierwszy były to badania na tak dużą skalę. Brały w nich udział 392 pary bliźniąt ze Szwecji. Pacjenci byli w wieku 65 lat i powyżej. W każdej parze jedna osoba miała zdiagnozowanego Alzheimera.

Do tej pory przyczynę zapadania na tę chorobę widziano w otaczającym pacjenta środowisku.
- To nie znaczy, że środowisko nie jest ważne - tłumaczy Margaret Gatz, autorka badań.

Jednak są i inne czynniki, które mają wpływ na tę chorobę np. depresja. Dowiedziono, że u ludzi cierpiących na stany lękowe Alzheimer przejawia się większymi zmianami w mózgu.

Aleksandra Oniszk / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X