Strona głównaChorobyBiały chleb sprzyja depresji u kobiet

Biały chleb sprzyja depresji u kobiet

Nie chodzi jedynie o białe pieczywo - wszystkie produkty, które zawierają znaczne ilości węglowoadnów rafinowanych (produkty przetworzone z cukrami prostymi) mogą sprzyjać depresji, mówią uczeni.
Biały chleb sprzyja depresji u kobiet [© Sasajo - Fotolia.com] Biały chleb, słodkie napoje gazowane, biały ryż i inne produkty z dużą zawartością rafinowanych węglowodanów nie tylko są przyczyną nadwagi i , mogą również zwiększyć ryzyko .

Nowe badania uczonych z Columbia University Medical Center pokazują, że spożywanie zbyt dużej ilosci wysoko przetworzonego jedzenia może sprzyjać depresji.

Co ciekawe, jest też odwrotnie, tzn. dobra dieta bogata w warzywa i owoce oraz artykuły pełnoziarniste jest związana z niższym prawdopodobieństwem rozwoju zaburzeń depresyjnych.

W badaniu wzięło udział ponad 70 tysięcy kobiet w wieku 50 - 79. Zdrowie i styl życia uczestniczek monitorowano przez kilka lat. „Zwiększenie spożycia , laktozy, owoców i warzyw było istotnie związane z niższym wskaźnikiem epizodów depresji, a jedzenie wysokoprzetworzonych produktów pełnych węglowodanów prostych wiązało się ze wzrostem częstotliwości pojawiania się tej choroby", czytamy w raporcie z badań.

„Potrzebne są dalsze badania w celu sprawdzenia, czy dieta bogata w żywność o niskim może służyć jako element terapii i sposób zapobiegania depresji u kobiet po ", dodają autorzy. Tematy zostały zaczerpnięte z Inicjatywy Kobiet Health badania obserwacyjnego.
Wyniki badań są dostępne w American Journal of Clinical Nutrition.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy