Strona głównaChorobyBól migrenowy? Pomóc może kwas acetylosalicylowy

Ból migrenowy? Pomóc może kwas acetylosalicylowy

Migrena to trzecia najczęstsza choroba na całym świecie - cierpi na nią niemal jedna na siedem osób. Migrenowe bóle występują częściej niż cukrzyca, epilepsja i astma łącznie. Co więcej, choroba jest związana ze zwiększonym ryzykiem udaru.
Ból migrenowy? Pomóc może kwas acetylosalicylowy [Fot. Richard Villalon - Fotolia.com]
Dostępne są leki na receptę stosowane w leczeniu ostrych migrenowych bólów głowy, a także w zapobieganiu nawracającym atakom. Niemniej, niektóre z nich są drogie. Co więcej, u części pacjentów leki na receptę bywają źle tolerowane lub przeciwwskazane.

Naukowcy z Florida Atlantic University przejrzeli badania na temat leczenia i zapobiegania nawracającym jej napadom i odkryli, że tak popularny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, jak , może być skutecznym sposobem walki z chorobą.

Okazuje się, że wysokie dawki kwasu acetylosalicylowego, w ilości od 900 do 1300 miligramów podanych na początku objawów, stanowią skuteczną i bezpieczną opcję leczenia ostrych migrenowych . Ustalono również, że lek w dawce od 81 do 325 miligramów może być efektywną i bezpieczną opcją zapobiegania nawracającym migrenowym bólom głowy.

Dość korzystny profil skutków ubocznych kwasu acetylosalicylowego i niskie koszty sprawiają, że farmaceutyk może być szerzej wykorzystywany w leczeniu choroby.

Typowe objawy migreny obejmują ból głowy, który często zaczyna się jako tępy, a następnie przeradza się w pulsujący. Dolegliwość może być obezwładniająca i nierzadko występuje z nudnościami i wymiotami oraz nadwrażliwością na dźwięk, światło oraz zapach. Ataki migren mogą trwać od 4 do 72 godzin i mogą występować nawet kilka razy w tygodniu lub zaledwie raz w roku.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Migrena / Migreny - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Migrena to rodzaj powtarzających się silnych bólów głowy, które mogą mieć istotny negatywny wpływ na jakość życia. Objawy migreny nie zawsze są widoczne dla otoczenia, tymczasem schorzenie to dotyka 10-12% populacji i jest niezwykle uciążliwe i bolesne. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy