Strona głównaChorobyChoroby dziąseł a utrata wzroku

Choroby dziąseł a utrata wzroku

Nowe badania pokazują możliwy związek między zdrowiem jamy ustnej a związanymi z wiekiem problemami ze wzrokiem.
Choroby dziąseł a utrata wzroku Jakiś czas temu połączono choroby dziąseł z rozwojem choroby Alzheimera, nowe badania sugerują, że utrata zębów wiąże się ze .

Utrata zębów może postępować wraz z wiekiem, ponieważ kości szczęki stają się słabszym wsparciem dla zębów. Często też wypadanie zębów jest wynikiem lub .

Badania opublikowane w Journal of Periodontology wykazały, że mężczyźni, którzy doświadczyli utraty zębów, cztery razy częściej doznawali związanej z wiekiem utraty wzroku w porównaniu do populacji ogólnej.

Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej skutkuje uszkodzeniem siatkówki, ubytkami, następnie utratą widzenia centralnego, a wreszcie ślepotą.

Jakkolwiek część relacji między utratą zębów a utratą wzroku można wyjaśnić takimi czynnikami ryzyka, jak palenie tytoniu lub nadmierne spożycie alkoholu, po ich uwzględnieniu, pozostawał związek między dwiema wspomnianymi chorobami.

Jakkolwiek w ramach badań nie wykazano związku przyczynowo-skutkowego między opisywanymi dolegliwościami, uczeni podkreślają istotę dbania o zdrowie dziąseł. Warto również pamiętać, że nieleczona choroba dziąseł może doprowadzić do zwiększenia we krwi ilości bakterii, które powodują i oddychaniem.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X