Strona głównaChorobyChoroby serca zabijają najwięcej ludzi na świecie

Choroby serca zabijają najwięcej ludzi na świecie

Choroby serca to pierwsza przyczyna śmierci na całym świecie. Największy odsetek chorych mieszka w krajach Afryki Subsaharyjskiej, Azji Centralnej oraz Europy Wschodniej i Środkowej.
Choroby serca zabijają najwięcej ludzi na świecie Aż jedna trzecia wszystkich śmierci na całym świecie jest wynikiem i - to główni globalni zabójcy.

Problem jest szczególnie palący, ponieważ - jak mówią eksperci - zmiany w poziomie umieralności z powodu chorób sercowo-naczyniowych nie zmniejszają się już w przypadku regionów o wysokich dochodach. Jednocześnie kraje o niskim i średnim dochodzie odnotowują więcej zgonów związanych z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

W dużych badaniach, w których uwzględniono 133 kraje, sprawdzono częstość występowania różnych rodzajów chorób serca, w tym udaru, , choroby wieńcowej, i choroby tętnic obwodowych. Okazało sie, że najczęstsze są one w Afryce Subsaharyjskiej, Azji Centralnej i Europy Wschodniej i Środkowej.

Najniższe wskaźniki chorób serca odnotowywane są w Azji: Japonii, Singapurze, Korei Południowej. Istotnie niższy od przeciętnego jest też poziom występowania tych chorób w Chile i Argentynie.

Z danych wynika, że w 2015 roku z powodu chorób serca zmarło około 18 milionów ludzi. Na całym świecie na te choroby cierpi ponad 400 milionów ludzi.
Najpowszechniejsze czynniki ryzyka chorób serca obejmują: nadciśnienie, niedrową dietę, wysoki poziom , palenie tytoniu, nadmierne spożywanie i .

Wyniki badań opublikowano w Journal of the American College of Cardiology.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X