Strona głównaChorobyCo (dalej) po zawale?

Co (dalej) po zawale?

W Polsce z powodu zawałów serca umiera codziennie około 100 osób. Rokowania tych, którzy muszą się zmierzyć z tym problemem zdrowotnym, bywają różne i zależą od wielu czynników. Trzeba pamiętać, że zawał to nie tylko problem ciała, ale też i psychiki. Dla pacjentów, którzy doświadczyli zawału serca powstał portal "Co (dalej) po zawale?". Można tam znaleźć najważniejsze informacje poświęcone codziennemu funkcjonowaniu chorych.
Co (dalej) po zawale? [© yogo - Fotolia.com] Choroby są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Każdego dnia blisko 300 osób przechodzi , a ich dalsze rokowania zależą od wielu czynników m.in. takich jak: rozległość zawału, szybka interwencja kardiologiczna czy też brak wczesnych powikłań pozawałowych. Zastosowanie odpowiedniego leczenia daje szansę na odwrócenie zmian pozawałowych, o ile optymalna terapia nie zostanie udzielona zbyt późno (powyżej 12 godzin) - wówczas rokowanie związane z powrotem do zdrowia znacznie się zmniejsza.

Zdaniem kardiologów chory, który posiądzie odpowiednia wiedzę na temat tego, jak funkcjonować po przebytym zawale, będzie żył nie tylko dłużej, ale i lepiej.

- Edukacja to bardzo ważny element terapii, która w przypadku populacji chorych po zawale trwa zwykle do końca życia – mówi prof. Zbigniew Kalarus, Prezes PTK – Dlatego zależy nam, aby dotrzeć z przekazem do jak największej grupy pacjentów oraz ich rodzin. Liczymy, że uruchomienie dedykowanego im portalu nam w tym pomoże.

Portal copozawale.pl ma stanowić kompendium wiedzy dla osób, które doświadczyły zawału, a także ich bliskich. Platforma ma konstrukcję modułową i została podzielona na sekcje. Umieszczono w nich najważniejsze informacje na temat objawów zawału, farmakoterapii, właściwego odżywiania oraz zalecanej . Dodatkowo chory znajdzie na portalu odpowiedzi na wiele pytań związanych z codziennym funkcjonowaniem, które zostały opracowane przez ekspertów z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy