Strona głównaChorobyCodzienny spacer uchroni przed śmiercią z powodu raka

Codzienny spacer uchroni przed śmiercią z powodu raka

Spacerowanie w umiarkowanym tempie 4,8 km na godzinę przez 20 minut może obniżyć ryzyko śmierci osoby chorej na raka piersi o 40 procent, a zgonu pacjenta z rakiem prostaty o prawie jedną trzecią.
Codzienny spacer uchroni przed śmiercią z powodu raka [© Sergey Nivens - Fotolia.com] Regularny jest zbawienny dla zdrowia. Z nowych badań wynika, że może istotnie obniżyć ryzyko śmierci z powodu różnych rodzajów nowotworów.
Wystarczy przejść milę dziennie (około 1,6 km), żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo o 40 proc., a chodzenie przez 50 minut może obniżyć zmniejszenie nawrotu o połowę.

Jak mówi Ciaran Devane z Macmillan Cancer Support, „znamy korzyści zdrowotne wynikające z aktywności fizycznej i dzisiejsze badania podkreślają prostą rzeczywistość - spacer może uratować życie".

„U pacjentów z rakiem aktywność fizyczna nie tylko zmniejsza ryzyko zgonu lub nawrotu nowotworu, ale może również pomóc w radzeniu sobie z niektórymi niszczącymi skutkami uboczne terapii, takimi jak lub niepokój", wyjaśnia Devane.

„Nie możemy przymykać oczu na to, co jest bardzo prostym i oczywistym rozwiązaniem. Pracownicy służby zdrowia muszą , taką jak chodzenie, jako standardowy element wspomagania leczenia raka", dodaje Devane.

Wytyczne mówią, że osoby po terapii przeciw nowotworowi mogą wykonywać 150 minut umiarkowanych treningów w tygodniu. Przekłada się to np. na energiczny spacer 12 km w ciągu siedmiu dni.

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Rak jelita grubego - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem na świecie. Co roku diagnozuje się ponad milion nowych przypadków choroby. Dużej liczbie przypadków tego raka można byłoby zapobiec dzięki zdrowszemu stylowi życia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć