Strona głównaChorobyCukrzyca - czeka nas światowa „epidemia” choroby?

Cukrzyca - czeka nas światowa „epidemia” choroby?

W 2035 roku na cukrzycę będzie chorowało 592 miliony ludzi. Zagrożenie przyjęło rozmiary „epidemii".
Cukrzyca - czeka nas światowa „epidemia” choroby? [© abidika - Fotolia.com] Jeśli ludzie nie zmienią stylu życia, w 2035 roku na cukrzycę typu 2 będą chorowało aż 592 miliony ludzi, mówią uczeni z Uniwersytetu Anglii Wschodniej w Norwich.

Jak uważa Till Seuring, współautor badań, stała się światowym problemem zdrowotnym.

Analizy pokazały, że jedna na dwanaście osób dorosłych ma cukrzycę typu 2. 8,3 procent osób w wieku od 20 do 79 lat cierpi z powodu tej choroby. Odsetek ten wzrasta do 10 procent w Chinach i Indiach, gdzie żyje 165 milionów .

W 2013 roku liczbę cukrzyków szacowano na 382 milionów. Spośród nich około 10 procent pacjentów cierpiało na cukrzycę typu 1, autoimmunologiczną choroby, która zwykle rozwija się w okresie dzieciństwa. Pozostałe 90 proc. jednak zmaga się z cukrzycą typu 2 - ten jej rodzaj często spowodowany przez siedzący tryb życia oraz niewłaściwą . Jak uważają autorzy badań, jeśli ludzie nie zaczną podejmować regularnej i zdrowo się odżywiać, liczba chorych wzrośnie o 55 procent w ciągu następnych dwóch dekad.

- Cukrzyca stała się epidemią - wyjaśnia Till Seuring - To przewlekła choroba, która bardzo rozpowszechnia się w ostatnich dziesięcioleciach, nie tylko w krajach o wysokich dochodach, ale również w wielu krajach o niskich i średnich dochodach, takich jak i - dodaje Seuring.

Wyniki brytyjskich analiz opublikowano w Pharmaco Economics

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 16:05:19, 30-03-2015 ~gość: 31.61.138.xxx

    Warto przeciwdziałać, niż później leczyć. Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób. Ja co jakiś czas robię Test na Niedobory Komórkowe i Test Obciążeń Organizmu w REVITUM (www.revitum.pl). Jeżeli coś jest nie tak, biorę specjalne suplementy, które przywracają równowagę w organizmie.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy