Strona głównaChorobyCukrzyca pod kontrolą! 7 wskazówek, które pomogą diabetykom

Cukrzyca pod kontrolą! 7 wskazówek, które pomogą diabetykom

Zmagasz się z cukrzycą? Nie jest łatwo utrzymać odpowiedni poziom cukru, gdy tak wiele czynników ma na to wpływ. Poniższe wskazówki powinny jednak pomóc w zarządzaniu chorobą - przeprowadzono wiele badań dotyczących cukrzycy i ich wyniki dają informacje o sposobach na lepsze funkcjonowanie diabetyków i osób zagrożonych tym problemem.
© Robert Kneschke - Fotolia.com© Robert Kneschke - Fotolia.comZobacz, co pomaga zachować odpowiedni poziom glukozy i insuliny w organizmie.

Pamiętaj o magnezie
© P.CH. - Fotolia.com
Uczeni odkryli, że panie, które miały wyższy poziom , cechowały się o 20 procent niższym ryzykiem cukrzycy. Warto pamiętać, że przeciętne zapotrzebowanie na magnez to około 300-400 mg dziennie. Zwiększa się ono w okresach przemęczenia i stresu, w czasie ciąży oraz u sportowców i osób czynnie uprawiających sport - w tych przypadkach wynosi 450-525 mg. Najlepsze źródła tego pierwiastka to: nasiona dyni, otręby pszenne, kiełki pszenicy, migdały, orzechy nerkowca, awokado, szpinak, zielone warzywa liściaste.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć