Strona głównaChorobyCurry i kalafior pomogą walczyć z rakiem prostaty

Curry i kalafior pomogą walczyć z rakiem prostaty

Kurkuma z przyprawy curry ma potencjał w leczeniu i zapobieganiu rakowi prostaty, szczególnie w połączeniu z niektórymi warzywami.
Curry i kalafior pomogą walczyć z rakiem prostaty [fot. collage Senior.pl / Canva]
Naukowcy przetestowali wraz z izotiocyjanianem fenetylu (PEITC), substancją naturalnie występującą w grupie warzyw, która obejmuje: rzeżuchę, , brokuły, brukselkę, jarmuż, , kalarepę i rzepę. - Najistotniejsze jest to, że PEITC i kurkumina, pojedynczo lub w połączeniu, wykazują istotne właściwości zapobiegające nowotworowi u myszy laboratoryjnych, a połączenie PEITC i kurkuminy może być skuteczne w leczeniu raka prostaty - mówi prof. Ah-Ng Tony Kong ze State University of New Jersey.

Rak prostaty to druga najczęstszą przyczyną śmierci z powodu raka u mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, a każdego roku diagnozuje się pół miliona nowych przypadków. Częstość występowania i śmiertelność tego nowotworu nie zmniejszyły się w ostatnich dekadach, pomimo ogromnych wysiłków i środków poświęconych na leczenie. Dzieje się tak dlatego, że zaawansowane komórki słabo reagują nawet na wysokie stężenia substancji stosowanych w i na radioterapię.

Lekarze zauważyli, że w przeciwieństwie do wysokiej zachorowalności na raka prostaty w Stanach Zjednoczonych, choroba te jest bardzo rzadka w Indiach. Przypisuje się to dużej ilości w indyjskiej diecie produktów roślinnych bogatych w fitozwiązki, które mają właściwości ochronne lub zapobiegające chorobom.

W ramach testów wstrzyknięto myszom komórki ludzkiego raka prostaty, a z nich u zwierząt powstały guzy nowotworowe. Następnie gryzoniom podawano zastrzyki z kurkuminą lub PEITC, pojedynczo lub w połączeniu, trzy razy w tygodniu przez cztery tygodnie. Jak odkryto, zastrzyki znacznie opóźniły wzrost guzów nowotworowych. Równoczesne stosowanie PEITC i kurkuminy skutkowało jeszcze silniejszymi efektami. Taka kombinacja znacząco zmniejszyła rozwój guzów.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 21:48:33, 30-06-2022 mario1234

    dziś jesteś zdrowy i nie chorujesz na raka, ale choruje ktoś lub zachoruje z twojego otoczenia powinieneś wiedzieć jak szybko zadziałać i w jaki sposób można go leczyć naturą nawet jak lekarze rozkładają ręce. Może komuś pomożesz kto już się chciał poddać. Ja tak miałem i myślę, że pomogłem kilku osobom początkowo nieświadomie. pracuję jako kurier wiec z racji mojej pracy jeżdżę po różnych miejscach i kiedyś będąc w Poznaniu w takim sklepie konopna farmacja czekając za pokwitowaniem odbioru paczki natrafiłem na rozmowę Pani, tak na oko. 50 lat, która mówiła o swoim mężu wyleczonym z raka prostaty z przerzutami, mężczyzna w 2018 dostał diagnozę rak prostaty. Kobieta opowiadała o terapii celowanej, bez efektów, a co gorsze zaczął jej podupadać na zdrowiu coraz bardziej, aż jednego razu lekarz oznajmił, że rak jest a tyle agresywny, że ma się szykować na najgorsze. Kobieta wspominała o córce tego pana która wyszukała, że w Poznaniu leczą medyczną marihuaną, ale od lekarza zero informacji i tak trafili właśnie na ten punkt konopny na Ratajczaka 33 gdzie ja czekałem za potwierdzeniem odbioru paczki . To tak w skrócie, generalnie chodziło o to, że pani w tej konopnej miała już tyle takich przypadków, że od razu tej córce wskazała co i jak ma podawać mężowi. I teraz sedno tej historii jak ta opowieść między tymi paniami w Konopnej Farmacji pomogła i w moim przypadku i o opatrzności Bożej że ta rozmowę słyszałem . Max. miesiąc później dowiedziałem się, że u mojego wujka zdiagnozowali raka też prostaty na szczęście bez przerzutów i od razu przypomniała mi się tamta rozmowa. leczenie konopiami było to samo , wujek brał 3 razy dziennie po 5 kropli 10 % olejku cbd i brał tabletki z gravioli . 2 miesiące później badanie kontrolne i markery nowotworowe spadały. Dzisiaj jest zdrów jak ryba. Później historia kolejna tym razem córka klientki gdzie odbieram paczki rak jajników więc jej powiedziałem i zostawiłem kontakt do tego punktu z tego co mi opowiadała mama tej chorej córki miała się szykować na usunięcie, ale jak to lekarz powiedział „cudem” unormowały się hormony zanim jeszcze zaczęła dostawać w tabletkach i załapała się na jakieś nowe leczenie bo guzy się zmniejszyły. Do Teraz zdarza mi się tak na trasie, że od słowa do słowa i ktoś ma kogoś lub sam zachorował a raka dzielę się tymi informacjami bo to choroba w której nie tylko trzeba zaufać medycynie konwencjonalnej ale też naturalne tym bardziej że jedno na drugie nie wpływa negatywnie nigdy nie wiadomo kiedy sami potrzebować takiego wsparcia przodkowie to tylko leczyli sie ziołami my w tej dziedzinie nic nie wiemy i, a czasy są przecież trudne nawet bez choroby warto wrócić do naturalnych ziół
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy