Strona głównaChorobyCzerwona twarz po spożyciu alkoholu możne oznaczać nadciśnienie

Czerwona twarz po spożyciu alkoholu możne oznaczać nadciśnienie

Jeśli twoja twarz staje się czerwona po kilku drinkach , może to być oznaka dodatkowego ryzyka nadciśnienia związanego z dostarczeniem sobie alkoholu.
Czerwona twarz po spożyciu alkoholu możne oznaczać nadciśnienie [© Kzenon - Fotolia.com] Od dawna wiadomo, że nadmierne picie jest związane z wyższym ryzykiem . Co więcej, eksperci mówią, że gdy twarz robi się czerwona, może to oznaczać wyższą wrażliwość, albo nietolerancję na alkohol.

W nowym badaniu koreański zespół naukowców przeanalizował dokumentację medyczną ponad 1 700 mężczyzn. Uczestników podzielono na trzy grupy: pierwszą stanowili nie pijący, drugą - ci, których twarze zaczerwieniały się po wypiciu alkoholu, trzecią zaś tworzyli panowie, których twarz po kilku drinkach nie zmieniała barwy.

Okazało się, że mężczyźni o zaczerwienionych twarzach cechowali się wyższym poziomem ciśnienia tętniczego związanego ze spożyciem alkoholu w porównaniu do pozostałych uczestników.

Zaczerwienienie twarzy po wypiciu alkoholu jest uważane za przejaw wysokiej wrażliwości na alkohol lub nawet , mówią uczeni z Narodowej Akademii Medycznej w Korei Południowej.

Uderzenia gorąca odczuwane na twarzy zwykle stanowią odpowiedź na dostarczenie alkoholu u ludzi, których organizmy z powodu czynników genetycznych nie rozkładają aldehydu octowego, pierwszego metabolitu alkoholu, wyjaśniają autorzy badań.

To jednak nie wszystko, zaogniona buzia po zakrapianym wieczorze może też stanowić objaw wzrostu ciśnienia, ostrzegają uczeni.

Wyniki opublikowano w magazynie Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć