Strona głównaChorobyCztery czynniki bólu pleców

Cztery czynniki bólu pleców

Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Cztery czynniki bólu pleców Jeśli doświadcza się bólu w dole pleców, który nie daje się uzasadnić problemami z kręgosłupem, a jest bardziej związany z mięśniami, takie czynniki jak: , nadużywanie alkoholu, i mogą mieć wpływ na tę dolegliwość, mówią ortopedzi z Summa Health System w Akron, w stanie Ohio.

Spośród wymienionych czynników otyłość jest w sposób najbardziej oczywisty związana z bólem pleców. Powoduje zwiększony nacisk na wszystkie stawy i plecy. Jeśli chodzi o palenie papierosów, może zmniejszyć przepływ krwi, co nierzadko przyczynia się do rozwoju bólu.

Co do depresji czy nadużywania , być może wpływają na pojawienie się , bądź też to ból przyczynia się do ich powstawania. Często dzieje się również tak, że osoby mające problem z alkoholem i będące w depresji stają się , a brak ruchu zwykle przekłada się na bolesność pleców.

Zmiany w wymienionych obszarach, tj. leczenie stanów depresyjnych czy unikanie alkoholu, mogą poprawić ogólny stan zdrowia i zmniejszyć dolegliwości pleców.

W ramach badań przeanalizowano dane dotyczące 26 milionów ludzi, z których 1,2 mln miało bóle w dole pleców. Były one częste u palaczy (16,5 procent), osób pijących alkohol (prawie 15 procent), ludzi otyłych (prawie 17 procent) i tych, którzy cierpią na depresję (nieco ponad 19 procent). W przypadku ludzi bez przytoczonych powyżej czynników problem dolegliwości bólowych pleców był znacznie mniejszy, mówią autorzy analiz.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 18:32:23, 31-03-2015 staruszka60

    Nie palę, nie piję, nie jestem w depresji, nie jestem otyła, a kręgosłup w odcinku krzyżowo- lędźwiowym boli mi od kilku lat jak jasny gwint. Nie piszcie głupot!
  • 18:34:02, 31-03-2015 staruszka60

    Nie palę, nie piję, nie jestem w depresji, nie jestem otyła, a kręgosłup w odcinku krzyżowo- lędźwiowym boli mi od kilku lat jak jasny gwint. Nie piszcie głupot!
  • 21:32:31, 02-04-2015 sklepikseniora.pl

    Polecam materac piankowy Dualbloc HR-Visco firmy Aston, który można zakupić w naszym e-sklepie. Zapewnia on dobre podparcie, dzięki czemu redukuje nacisk na całej powierzchni. Efektem jest zmniejszenie napięcie mięśni i stawów, a także ulga dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn.
  • 02:43:14, 04-04-2015 ~gość: 31.61.129.xxx

    Kwestia dbania o właściwą ilość ruchu w miarę możliwości. W starszym wieku nawet podwójnie ważna. Do tego dip hot, terpentyna, ciepłe okłady na rozluźnienie tkanek. Może utwardzenie posłania. I różnica będzie odczuwalna.
  • 10:00:25, 08-06-2015 Katarzyna64

    Cytat:
    sklepikseniora.pl
    Polecam materac piankowy Dualbloc HR-Visco firmy Aston, który można zakupić w naszym e-sklepie. Zapewnia on dobre podparcie, dzięki czemu redukuje nacisk na całej powierzchni. Efektem jest zmniejszenie napięcie mięśni i stawów, a także ulga dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn.

    Nie czarujmy się. Sam materac sprawy nie załatwi. Po pierwsze, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

    Po drugie, to aktywność fizyczna i odpowiednie ćwiczenia omówione z fizjoterapeutą mogą przynieść ci ulgę.

    Po trzecie, nie ma magicznych materacy, są tylko trochę gorsze i lepsze. Zobacz poradnik http://www.panmaterac.pl/c/jaki-materac-wybrac-7
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy