Strona głównaChorobyDlaczego bolą stawy - najpowszechniejsze przyczyny

Dlaczego bolą stawy - najpowszechniejsze przyczyny

Bóle stawów bywaja na tyle silne, że znacznie przeszkadzają w prowadzeniu normalnego życia. Niektóre przyczyny są relatywnie błahe i dość szybko mijają wraz z określoną dolegliwością, inne są uporczywe i trudne do wyleczenia. Sprawdź, co może powodować ból stawów.
Dlaczego bolą stawy - najpowszechniejsze przyczyny [© nebari - Fotolia.com] Grypa

Jedną z głównych objawów , która odróżnia tę chorobę od zwyklego , jest właśnie „łamanie w kościach" i ból stawów. Choroba jednak nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie i jej wyleczenie oznacza pozbycie się .

Zapalenie stawów

Oczywistą przyczyną bólu stawów są różne typy . Jakkolwiek dają nieco odmienne symptomy i wymagają innego leczenia, łączy je objaw sztywności i bolesności stawów. Przykładowo, reumatoidalne to autoimmunologiczna choroba, w której układ odpornościowy organizmu atakuje stawy powodując ich bolesność podczas ruchu. z kolei powoduje tworzenie się w stawach kryształków moczanowych wywołując obrzęk i silny ból.

Fibromialgia

To choroba wywołująca ból mięśniowo-szkieletowy, zmęczenie oraz problemy ze snem i pamięcią. Jednym z jej głównych symptomów jest utrzymujący się ponad trzy miesiące ból. Przyczyny rozwoju choroby nie są znane i nie można jej wyleczyć, dostępne terapie pozwalają jedynie osłabić objawy fibromialgii.

Uraz

Zwichnięcie kostki jest nie tylko bolesne tuż po zdarzeniu, nawet po powrocie do pełnej sprawności ból można odczuwać przez kolejne tygodnie. Wszelkie inne urazy również mogą prowadzić do bolesności nie tylko zaraz po ich wystąpieniu, ale jeśli powodują stan zapalny w obrebie stawów, ból może się utrzymywać dość długo.

Niespkojny sen

Niewygodne łóżko nie tylko nie pozwala sie dobrze wyspać, ale sprawia, że rano odczuwa się ból i sztywność mięśni oraz stawów i trudno jest od razu przyjąć właściwą postawę ciała.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X