Strona głównaChorobyDlaczego boli głowa? 5 nieoczywistych przyczyn

Dlaczego boli głowa? 5 nieoczywistych przyczyn

Każdy od czasu do czasu zmaga się z bólami głowy. Jedne są łagodne, inne tak silne, że nie pozwalają normalnie funkcjonować. Istnieją różne ich rodzaje i wywoływane są przez odmienne przyczyny.
Najpowszechniejsze bóle głowy to: migreny, napięciowe i klasterowe. Zostały opisane w tekście "". Częstym powodem bólu może być stres, zmęczenie, a nawet zmiany pogody i ciśnienia atmosferycznego. Jednak istnieją przyczyny bólu, o których nie myślimy tak od razu. Przedstawiamy niektóre z nich.

Ból w wyniku urazowego uszkodzenia mózgu
© the_lightwriter - Fotolia.com
Dolegliwość znana również jako uszkodzenia wewnątrzczaszkowe ma miejsce, gdy dochodzi do zewnętrznego zranienia mózgu. Uraz może spowodować objawy fizyczne, poznawcze, społeczne, emocjonalne. Poza jego bezpośrednimi konsekwencjami w postaci uszkodzeń mechanicznych, mogą nastąpić zmiany w przepływie krwi w mózgu i ciśnieniu wewnątrz czaszki. Stąd wielu ludzi po urazach głowy doświadcza bólu głowy przez kolejne miesiące, a nawet lata. W zależności od urazu, leczenie może oznaczać stosowanie leków, operacje chirurgiczne (nawet lata po wypadku), fizjoterapię, logopedię, terapię zajęciową, etc.
 
Strony : 1 2 3 4 5

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X