Strona głównaChorobyEgzema - choruje nie tylko skóra

Egzema - choruje nie tylko skóra

Egzema nie jest jedynie problemem skórnym. Choroba może bardzo zmniejszać jakość życia i osłabiać ogólny stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Egzema - choruje nie tylko skóra [© Adiano - Fotolia.com] to choroba wywołująca , w efekcie którego skóra staje się sucha, zaczerwieniona i popękana oraz powoduje swędzenie. Zmagający się z nią pacjenci często mają także inne problemy zdrowotne, np. chorują na .

Miliony ludzi na całym świecie chorują na egzemę w wyniku czynników lub pozaalergicznych. Jakkolwiek objawy przede wszystkim dotyczą skóry, choroba silnie wpływa na jakość życia i ogólny stan zdrowia.

Egzema wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia takich chorób, jak: , katar sienny, alergia pokarmowa, i choroby serca. Nie jest jasne, skąd ten związek, ale przypuszcza się, że wynika on z towarzyszącego egzemie stanu zapalnego, który oddziałuje na cały organizm, powiedział. Poza tym objawy choroby mogą zaburzać sen i codzienny sposób funkcjonowania, który przekłada się na stan zdrowia.

Bez względu na przyczyny, z badań wynika, że osoby z egzemą cechują się wyższym prawdopodobieństwem różnych zakażeń, nie tylko tych skórnych. Co więcej, chorzy często doswiadczają i innych objawów , ponieważ ich skóra wygląda nieestetycznie, a to często przekłada się na niższą samoocenę pacjentów.

Egzema jest powszechną chorobą. Szacuje się, że dotyczy ponad 10 procent ogólnej populacji. 15-25 procent wszystkich pacjentów dermatologicznych cierpi na tę chorobę. Badania wykazały, że częstość jej występowania wzrasta.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 14:03:59, 01-06-2017 ~gość: 89.231.94.xxx

    Jeśli macie egzemę to spróbujcie produktów dr. Michaels. Mają dobre opinie i są naprawdę skuteczne. Wypróbowałam krem i jestem zadowolona.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X