Strona głównaChorobyGrzybica paznokci - jakie są objawy, jak uniknąć infekcji

Grzybica paznokci - jakie są objawy, jak uniknąć infekcji

Grzybica to jedna z najczęstszch chorób paznokci, ale nie każdy problem z paznokciami jest spowodowany przez grzyby, pewne inne zaburzenia dają podobne objawy, np. łuszczyca. Trzeba skonsultować się z lekarzem i nie leczyć się na własną rękę - stosowanie środków na grzybicę, podczas gdy w istocie obecna jest inna choroba, może pogorszyć objawy.
Grzybica paznokci - jakie są objawy, jak uniknąć infekcji [Fot. nataba - Fotolia.com] W każdym razie infekcję grzybiczą trzeba leczyć, w innym razie symptomy mogą się pogorszyć, powodując ból lub stwarzając problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Choroba stanowi problem nie tylko estetyczny.

Wczesne oznaki mogą obejmować odrywanie się paznokcia od skóry i żółte lub szarawe przebarwienia. Gdy stan się pogarsza, paznokcie mogą stać się grubsze, trudniejsze do cięcia i coraz bardziej przebarwione, lub też stają się cieńsze oraz podatne na kruszenie i rozdwajanie.

W przypadku dostrzeżenia objawów konieczna jest wizyta u dermatologa. Warto też pamiętać, że grzybica częściej rozwija się w przypadku , słabego krążenia lub osłabienia układu odpornościowego. Trzeba więc sprawdzić, czy choroba nie jest następstwem innego problemu medycznego.

Aby uniknąć grzybicy paznokci, trzeba:

- dbać o to, by paznokcie były czyste i suche (dokładnie wycierać stopy i dłonie po kąpieli)
- codziennie zmieniać skarpetki
- używać środka dezynfekującego do stóp
- od czasu do czasu moczyć paznokcie w roztworze złożonym w jednej części z octu i pięciu części wody
- nie pożyczać nikomu pilników i innych przyrządów do i
- chronić paznokcie przed urazami
- wzmacniać swój
- leczyć choroby, które sprzyjają grzybicy, takie jak cukrzyca czy problemy z krążeniem
- ostrożnie obcinać paznokcie i usuwać skórki

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

OSIEM + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X