Strona głównaChorobyJabłka pomocne przy chemioterapii. Ograniczą wypadanie włosów

Jabłka pomocne przy chemioterapii. Ograniczą wypadanie włosów

Jabłka mogą przeciwdziałać wypadaniu włosów u pacjentów, którzy muszą przejść chemioterapię, mówią badacze z Università degli Studi di Napoli Federico II.
Jabłka pomocne przy chemioterapii. Ograniczą wypadanie włosów [Fot. Mariusz Blach - Fotolia.com] Powiedzenie „jedno dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie" ma swoje uzasadnienie. Dzięki dużej zawartości błonnika owoce te pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu, a tym samym zmniejszają również ryzyko sercowo-naczyniowe. Poza tym zawierają dużo minerałów, polefenoli i przeciwutleniaczy, dzięki czemu obniżają ryzyko wielu różnych chorób. Teraz odkryto, że owoce jabłoni domowej mogą pomóc w przyspieszeniu wzrostu włosów u osób poddanych .

Z badań wynika, że określone składniki jabłek malus domestica mogą powstrzymać wypadanie włosów u zdrowych osób. W przypadku pacjentów dotkniętym rakiem zaś, gdy ekstrakty z tych owoców były podawane na miesiąc przed chemioterapią i następnie przez cały cykl, u niektórych włosy nie wypadły.

Na podstawie wstępnych badań można wnioskować, że stosowanie przez kilka tygodni procyjanidynowego wyciągu z jabłek u pacjentów z nowotworami, przed rozpoczęciem chemoterapii i podczas leczenia, wydaje się zmniejszać lub blokować wypadanie włosów, mówią badacze. Teraz ekstrakt zostanie sprawdzony pod względem możliwości wykorzystania go w chorobach metabolicznych i trychologii (nauka o włosach).

Badanie objęło głównie pacjentki z rakiem piersi otrzymujące powszechne rodzaje chemioterapii powodującą łysienie. Chore przyjmowały suplement na bazie procyjanidynowego wyciągu z jabłek, który ograniczył utratę włosów.

Chemioterapia powstrzymuje lub spowalnia wzrost komórek nowotworowych, które szybko rosną i dzielą się. Jest stosowana stosowana do leczenia raka i dla zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby. Zazwyczaj wywołuje jednak poważne skutki uboczne. Chemioterapia nie tylko zabija szybko rozwijające się komórki nowotworowe, ale także zabija lub spowalnia wzrost zdrowych komórek, szczególnie tych wyściełających jamę ustną i jelita oraz tych, które powodują wzrost włosów. Uszkodzenie zdrowych komórek może powodować działania niepożądane, takie jak owrzodzenie jamy ustnej, nudności i . Poza tym częstym skutkiem ubocznym jest .

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X