Strona głównaChorobyJak koronawirus wpływa na organizm

Jak koronawirus wpływa na organizm

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się, w Polsce zakażonych jest już ponad 280 osób i eksperci spodziewają się, że pacjentów będzie znacznie przybywać w ciągu następnych dni i tygodni. Zobacz, jak SARS-CoV-2 wpływa na ludzki organizm.
Jak koronawirus wpływa na organizm [fot. athree23 from Pixabay]
Główne objawy to dość wysoka gorączka, po której pojawia się suchy . Po tygodniu od pojawienia się wystąpienia symptomów zaś u wielu pacjentów rozwijają się problemy z oddychaniem i jest konieczność hospitalizacji.

Wspomniane objawy to jednak nie cała lista następstw zarażenia się . Poza wymienionymi, zakażenie skutkuje takimi symptomami, jak: , kichanie, zmęczenie, płytki oddech. Co więcej, infekcja może prowadzić do obniżenia ilości białych krwinek we krwi, a także zaburzeń pracy .

Lekarze przypominają, że aby zmniejszyć ryzyko infekcji koronawirusem, trzeba regularnie i dokładnie myć ręce. Mydło i woda lub porzetarcie rąk preparatem na bazie alkoholu zabija wirusy, które mogą znajdować się na rękach. Poza tym medycy zalecają, aby zachować co najmniej jeden metr odległości między sobą i osobą, która kaszle lub kicha. Wirus rozprzestrzenia się, gdy kropelki wydzielin wydostają się w powietrze, a jeżeli pozostaje się zbyt blisko, można oddychać powietrzem z zawartością groźnych drobnoustrojów. Wreszcie, eksperci polecają, aby nie dotykać dłońmi twarzy. Dotykamy rękami wielu powierzchni, na których może przez jakiś czas utrzymywać się wirus, a następnie możemy go przenieść na śluzówki poprzez dotyk oczu, nosa, czy ust - wtedy dostaje się do organizmu i dochodzi do infekcji.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy