Strona głównaChorobyJak ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę

Jak ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę

Jeśli szczepiłeś/aś się przeciw grypie, masz duże szanse na jej uniknięcie pomimo licznych przypadków choroby w twoim otoczeniu. W innej sytuacji musisz szczególnie uważać, by się nie zarazić.
Jak ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę [© Grafvision - Fotolia.com] Przede wszystkim, potrzebna jest wzmocniona . Tę zaś można uzyskać dzięki odpowiedniej diecie, i zażywaniu określonych suplementów. Do tego niezbędne jest unikanie kontaktu z wirusem, czyli ograniczenie sytuacji, w których może dojść do zarażenia. Oznacza to, że należy zadbać o odpowiedni dystans pomiędzy swoim ciałem a prawdopodobnymi miejscami „rezydowania" wirusów.

Staraj się nie dotykać powierzchni, które są w powszechnym użyciu, takich jak klamki czy poręcze; poza tym trzymaj się z dala od dużych zgromadzeń, np. imprez sportowych. Co więcej, unikaj bezpośredniego kontaktu z innymi - podawania rąk, całowania, etc. Oto pozostałe wskazówki, które pomogą ci zachować zdrowie lub szybciej wyleczyć się z .

Unikaj tłumów. Jeśli naprawdę nie musisz, nie rób zakupów w galerii handlowej, wybierz mały osiedlowy sklep. Podobnie - jeżeli nie jest to absolutnie konieczne, nie wsiadaj do autobusu lub tramwaju, tym razem poleca się samochód lub spacer, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwa wejścia w kontakt z wirusem grypy w takich miejscach jak środki komunikacji publicznej.

Zostań w domu, jeśli chorujesz. Nie warto za wszelką cenę udawać się do pracy czy załatwiać spraw urzędowych. Jeśli to robisz, trudniej ci się wyleczyć, a poza tym zarażasz innych.

Zadbaj o to, by pomieszczenia, przez które „przewija się" duża liczba ludzi (np. kuchnia w biurze, salka konferencyjna), były regularnie przewietrzane.

Unikaj kontaktu z ludźmi twarzą w twarz. W okresie większego zagrożenia grypą „egzamin zdają" komunikatory internetowe czy telefony.

Regularnie myj ręce lub używaj płynu do dezynfekcji dłoni i unikaj dotykania oczu lub nosa, bo tak najłatwiej jest przenieść wirusy do wewnątrz organizmu.

Jak podaje WHO, grypa występuje na całym świecie i rozprzestrzenia się bardzo szybko w populacji, zwłaszcza w miejsach zatłoczonych. Na półkuli północnej coroczne epidemie grypy występują jesienią i zimą i dotyczą około 5-15 procent populacji.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy