Strona głównaChorobyJak walczyć z grypą i przeziębieniem?

Jak walczyć z grypą i przeziębieniem?

Grypa czy przeziębienie o tej porze może dopaść każdego z nas i każdy z nas ma swoje ulubione, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, sposoby walki z tymi chorobami.
Jak walczyć z grypą i przeziębieniem? [© IngridHS - Fotolia.com] Pacjenci bardzo często używają tzw. medycyny alternatywnej, zwanej też naturalną. Uważają, że jest obarczona mniejszą liczbą objawów niepożądanych, niż medycyna konwencjonalna. W medycynie naturalnej do leczenia przeziębienia wykorzystuje się preparaty pochodzenia roślinnego otrzymane np. z czosnku, cebuli, eukaliptusa.
Jedno jest ważne: jeśli wybieramy naturalne metody leczenia trzeba pamiętać, że jeżeli objawy przeziębienia utrzymują się ponad trzy dni, należy zgłosić się do lekarza. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy pojawi się gorączka powyżej 38 stopni C, ostry ból ucha, zatok, ból w klatce piersiowej, chory ma trudności przy przełykaniu lub duszności.

Spora grupa osób przy pierwszych objawach grypy lub przeziębienia sięga po jednoskładnikowe lekarstwa, które zmniejszają nasilenie przykrych objawów. Ich działanie ma na celu łagodzenie objawów i przebiegu choroby. Do takich leków należą preparaty udrażniające przewody nosa w postaci kropli, syropy przeciwkaszlowe i rozluźniające wydzielinę drzewa oskrzelowego, jak również preparaty obniżające podwyższoną temperaturę. Są to głównie leki nie przepisywane na receptę zawierające zazwyczaj tylko jeden aktywny składnik o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, np. paracetamol.

Należy podkreślić, że obecnie coraz częściej oferowane są wieloskładnikowe leki o kompleksowym działaniu, które zwalczają kilka objawów jednocześnie, a przy tym w pewnym sensie gwarantują ograniczenie przedawkowania któregoś ze składników, tak jak ma to często miejsce w przypadku stosowania leków jednoskładnikowych. Coraz częściej stosuje się leki mające na celu poprawę naszej odporności komórkowej i hormonalnej, a w konsekwencji szybsze ograniczenie zakażenia i wyzdrowienie.

Firmy farmaceutyczne tworzą nowe specjalistyczne leki, które coraz bardziej dostosowywane są do potrzeb pacjentów. Obecnie dostępne są leki dostosowane do potrzeb leczenia w ciągu dnia oraz specjalistyczne leki na noc, które dzięki uzupełniającemu się działaniu pomagają szybko i w optymalny sposób zwalczyć objawy choroby. W skład tego typu leków wchodzą odpowiednio dobrane substancje, które nie wchodzą ze sobą w niepożądane interakcje, a leczenie nimi jest na pewno wygodne.

Aby skutecznie zwalczyć przeziębienie i grypę warto sięgnąć po kompleksową kurację, na którą składają się dwa uzupełniające się leki, z których jeden dostosowany jest do potrzeb leczenia w ciągu dnia, a drugi to specjalistyczny lek na noc. Pomogą nam one szybko i w optymalny sposób zwalczyć objawy choroby. Leki te łączą w sobie walory środka przeciwgorączkowego, przeciwbólowego i udrażniającego górne drogi oddechowe, ujścia zatok i jamę nosową. Ponadto zawierają substancję działającą przeciwkaszlowo. Uzupełnieniem kuracji są także obecne na rynku specjalistyczne leki na noc zawierające dodatkowo łagodnie działający składnik nasenny. Stosując te środki pacjent może wypocząć podczas spokojnego snu.

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 14:01:18, 28-01-2009 ansty

    #Właśnie leżę z mega przeziębieniem, nabytym nie wiem gdzie i kiedy......kaszel,kichanie i gorączka.Od razu zawala mi oskrzela, w piersiach charczy.Antybiotyk,syrop i łóżko.Ale zabiorę ja się za siebie!! oj zabiorę!!! Kupiłam już tran w kapsułkach, zrobię nalewkę czosnkową:20-30 ząbków czosnku, 4 cytryny, litr przegotowanej gorącej wody.Czosnek przecisnąć przez praskę,cytryny obrać ze skóry,pokroić w plastry/bez pestek/,zalać gorącą wodą,szczelnie przykryć,trzymać w cieple 24 godz.Odcedzić -ma mieć lekko seledynowy kolor. Bardzo dobra rzecz szczególnie dla palaczy!!! popijać po kielichu dziennie.Jak już się wygrzebię z barłogu,obowiązkowe!!!! spacery.Musze nabrać kondycji, bo czeka mnie w lutym ponowne "babciostwo" i spacery z wózeczkiem, na co sie już bardzo cieszę!!
    ... zobacz więcej
  • 15:43:08, 28-01-2009 basia73

    Tran, pamietam jak codziennie rano piłyśmy z siostrami łyżkę tranu z butelki i przegryzałyśmy razowym chlebem bo nie był ten tran smaczny ale dzięki temu byłyśmy zdrowe. Dzisiaj można kupić w kapsułkach no i czosnek, nie znoszę zapachu czosnku i dlatego kupuję w kapsułkach, może dzięki temu nie choruję.. odpukać
  • 08:40:05, 29-01-2009 Ditta

    Pech z tymi, ktorzy nie moga czosnku ( przewód pokarmowy) oraz nie moga sie szczepic ( choroba autoimmunologiczna)
  • 09:41:02, 29-01-2009 Malwina

    Nie pech nie pech- są jeszcze soki z cebuli, malin, zioła wzmacniające, leki homeopatyczne(np oscillococinum), bańki, nacierania,inhalacje.....
  • 10:50:05, 29-01-2009 Wieslaw_ww

    nie, ja już wolę ten cytrynowy tran od jakiegoś soku z cebuli. Tego chyba bym nie zdołał przełknąć!
  • 10:55:34, 29-01-2009 Malwina

    A Ty wiesz,ze to jest smaczne?A ja z kolei nie wyobrażam sobie tranu cytrynowego...tran to tran, musi mieć smak i zapach tranowy( moze to z dzieciństwa zostało, ale ja lubiłam tran pzregryzany chlebem)....
  • 17:31:57, 11-08-2010 Alina25

    Sprzyja, sprzyja. Polecam sok z cytryny z miodem i jednak trochę ruchu. I probiotyki (lakmil), naprawdę działają. Dobre są też zimne prysznice naprzemiennie z ciepłym, kończące kąpiel, tylko nie wiem, czy ktoś byłby w stanie dłużej je wytrzymać . Podobno po czymś takim nie ma szans nawet na katar.
  • 14:11:34, 13-08-2010 fenix

    No wiecie, jak już grypa jest w zaawansowanym stadium, to nie wiem czy sok z cytryny z miodem pomoże, bo jednak to trochę słaby lek, na pewno załagodzi stany zapalne i dostarczy witamin - co do tego nie ma wątpliwości. Dziwne, ale przy tych upałach coraz więcej osób zaczyna chorować właśnie na grypę, anginę - osłabienie organizmu chyba ich łapie.
  • 15:02:57, 13-08-2010 przekora

    Przez okres trzech lat pomagała mi na przeziębienie mikstura z aloesu z wodą (1:1) i sokiem z cytryny (łyżka soku z cytryny + jedna łyżka aloesu z wodą).
  • 23:51:56, 19-08-2010 dotsterka

    Ja od dłuższego czasu przyjmuje codziennie od 2-4 tabletek czosnku i póki co nie narzekam na przeziębienia czy inne choroby . Dobra alternatywa dla świeżego czosnku.

Strony : 1 2 3 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy