Strona głównaChorobyJak zmniejszyć poziom trójglicerydów

Jak zmniejszyć poziom trójglicerydów

Często mówi się o cholesterolu, znacznie rzadziej o trójglicerydach, rodzaju tłuszczu we krwi i tkankach (głównie w tkance tłuszczowe) złożonym z cząsteczek stanowiących sposób na przechowywania nadmiaru kalorii. Warto więc wiedzieć, jaki mają wpływ na zdrowie i jak zmniejszyć ich ilość.
Jak zmniejszyć poziom trójglicerydów [© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.com] Nowy mini przewodnik na temat tego, jakie trójglicerydy mogą wywoływać skutki i jak obniżyć ich poziom, został opublikowany w Journal of Clinical Endocrinology Metabolism.

Nawet jeśli nie istnieją jasne dowody na to, że mniejsza ilość trójglicerydów jest związana z niższym ryzykiem chorób układu krążenia, Endocrine Society rekomenduje zwracanie uwagi na ich poziom przy wykonywaniu badań, bo może to zapobiec .

Polecany poziom trójglicerydów wynosi mniej niż 150 mg / dl. Jak go zredukować, jeśli przekracza to stężenie? To zależy od stopnia hipertrójglicerydemii, a jeszcze bardziej od jej przyczyn. , i często są związane z wysokim poziomem trójglicerydów, może on jednak wystąpić także w czasie ciąży, w wyniku stosowania niektórych leków, nadużywania alkoholu, choroby nerek, , zmian genetycznych. Te ostatnie z wymienionych w niektórych przypadkach oddziałują na znacznie podwyższone stężenie trójglicerydów, co powinno być szybko leczone, ponieważ grozi .

Pocieszające jest to, że hipertriglicerydemia, jeśli nie jest nadmierna, może być osłabiona poprzez zmianę stylu życia. Rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia trójglicerydów w pierwszej kolejności obejmują zmniejszenie wagi. Powinno się ograniczyć węglowodany proste i produkty o wysokiej (biały ryż, białe pieczywo, ziemniaki). Należy jednocześnie pamiętać, że dieta o bardzo niskiej zawartości tłuszczu nie jest skuteczna w zmniejszaniu ilości trójglicerydów. Poleca się sposób odżywiania z nieco zmniejszoną dawką tłuszczu, ale zwierający „dobre" tłuszcze, takie jak , suszone owoce, orzechy, a także ryby z .

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 14:07:50, 25-11-2014 sklepikseniora.pl

    Warto w laboratorium oznaczać lipidogram, czyli stężenia trójglicerydów i cholesterolu, w celu stwierdzenia ew. dyslipidemii. Choroba ta dzieli się na hipercholesterolemię (zbyt wysoki poziom całkowitego cholesterolu), hipertriglicerydemię (zwiększone stężenie trójglicerydów) lub hiperlipidemię mieszaną, czyli podwyższone stężenie zarówno złego cholesterolu, jak i trójglicerydów przy jednoczesnym obniżonym stężeniu dobrego.
  • 11:10:37, 18-08-2015 ~gość: 79.189.1.xxx

    Doskonałym rozwiązaniem dla mnie okazały sie koktajle warzywne. Obniżyłem cholesterol, ale najwazniejsze to, że po miesiącu picia pozbyłem się nadkwasoty, a mój lekarz obniżył mi insulinę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy