Strona głównaChorobyJak zmniejszyć poziom trójglicerydów

Jak zmniejszyć poziom trójglicerydów

Często mówi się o cholesterolu, znacznie rzadziej o trójglicerydach, rodzaju tłuszczu we krwi i tkankach (głównie w tkance tłuszczowe) złożonym z cząsteczek stanowiących sposób na przechowywania nadmiaru kalorii. Warto więc wiedzieć, jaki mają wpływ na zdrowie i jak zmniejszyć ich ilość.
Jak zmniejszyć poziom trójglicerydów [© Sebastian Kaulitzki - Fotolia.com] Nowy mini przewodnik na temat tego, jakie trójglicerydy mogą wywoływać skutki i jak obniżyć ich poziom, został opublikowany w Journal of Clinical Endocrinology Metabolism.

Nawet jeśli nie istnieją jasne dowody na to, że mniejsza ilość trójglicerydów jest związana z niższym ryzykiem chorób układu krążenia, Endocrine Society rekomenduje zwracanie uwagi na ich poziom przy wykonywaniu badań, bo może to zapobiec .

Polecany poziom trójglicerydów wynosi mniej niż 150 mg / dl. Jak go zredukować, jeśli przekracza to stężenie? To zależy od stopnia hipertrójglicerydemii, a jeszcze bardziej od jej przyczyn. , i często są związane z wysokim poziomem trójglicerydów, może on jednak wystąpić także w czasie ciąży, w wyniku stosowania niektórych leków, nadużywania alkoholu, choroby nerek, , zmian genetycznych. Te ostatnie z wymienionych w niektórych przypadkach oddziałują na znacznie podwyższone stężenie trójglicerydów, co powinno być szybko leczone, ponieważ grozi .

Pocieszające jest to, że hipertriglicerydemia, jeśli nie jest nadmierna, może być osłabiona poprzez zmianę stylu życia. Rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia trójglicerydów w pierwszej kolejności obejmują zmniejszenie wagi. Powinno się ograniczyć węglowodany proste i produkty o wysokiej (biały ryż, białe pieczywo, ziemniaki). Należy jednocześnie pamiętać, że dieta o bardzo niskiej zawartości tłuszczu nie jest skuteczna w zmniejszaniu ilości trójglicerydów. Poleca się sposób odżywiania z nieco zmniejszoną dawką tłuszczu, ale zwierający „dobre" tłuszcze, takie jak , suszone owoce, orzechy, a także ryby z .

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 14:07:50, 25-11-2014 sklepikseniora.pl

  Warto w laboratorium oznaczać lipidogram, czyli stężenia trójglicerydów i cholesterolu, w celu stwierdzenia ew. dyslipidemii. Choroba ta dzieli się na hipercholesterolemię (zbyt wysoki poziom całkowitego cholesterolu), hipertriglicerydemię (zwiększone stężenie trójglicerydów) lub hiperlipidemię mieszaną, czyli podwyższone stężenie zarówno złego cholesterolu, jak i trójglicerydów przy jednoczesnym obniżonym stężeniu dobrego.
 • 11:10:37, 18-08-2015 ~gość: 79.189.1.xxx

  Doskonałym rozwiązaniem dla mnie okazały sie koktajle warzywne. Obniżyłem cholesterol, ale najwazniejsze to, że po miesiącu picia pozbyłem się nadkwasoty, a mój lekarz obniżył mi insulinę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Kobiety.net.pl
 • EWST.pl
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Oferty pracy