Strona głównaChorobyJakie ćwiczenia chronią przed dużymi szkodami wywoływanymi przez udar

Jakie ćwiczenia chronią przed dużymi szkodami wywoływanymi przez udar

Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć ryzyko rozmaitych chorób, przedmiotem dyskusji pozostaje jednak, ile i jakie ćwiczenia są skuteczne, a jednocześnie nie wymagają zbyt wielkich poświęceń. Teraz sprawdzono, jaki wysiłek fizyczny może przełożyć się na osłabienie ryzyka poważnych udarów.
Jakie ćwiczenia chronią przed dużymi szkodami wywoływanymi przez udar [© Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.com]
Uczeni z Uniwersytetu w Göteborgu przeprowadzili testy, które pozwoliły określić, jak aktywność oddziałuje na ryzyko doświadczenia poważnych .

Cztery godziny umiarkowanego wysiłku tygodniowo, takiego jak spacerowanie, oznacza niższe ryzyko doznania bardzo poważnych w skutkach udarów w porównaniu do osób prowadzących siedzący styl życia.

Jak mówią autorzy badań, udar to jedna z głównych przyczyn poważnej , takiej, która uniemożliwia samodzielne życie, stąd zapobieganie udarom i ograniczanie ich efektów powinno należeć do jednego z priorytetowych zadań prewencyjnych publicznej opieki zdrowia.

pomagają nam zachować zdrowie na wiele sposobów. Nowe badania pokazują, że niewielki wysiłek, o ile jest podejmowany regularnie, może mieć istotne znaczenie dla siły udaru.

Autorzy przeanalizowali dane 925 osób w średnim wieku 73 lat, które doznały udaru. Informacje dotyczyły zdolności pacjentów do wykonywania ruchów rąk i twarzy oraz poziomu świadomości i zdolności językowych.

Kiedy zgromadzono również informacje na temat poziomu aktywności fizycznej uczestników okazało się, że osoby, które regularnie podejmowali łagodny lub umiarkowany wysiłek fizyczny, odznaczali się dwa razy wyższymi sznasami na łagodny udar w porównaniu do osób prowadzących siedzący styl życia.

To kolejne badania pokazujące ochronny wpływ aktywności fizycznej na mózg. Autorzy wskazują, że potrzebne są dalsze badania, które pozwoliłyby na dokładniejsze określenie wpływu aktywności fizycznej na poziom nasilenia udarów.

O badaniach można przeczytać w magazynie wydawanym przez American Academy of Neurology.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy