Strona głównaChorobyJedz orzechy. Osłabisz rozwój raka prostaty

Jedz orzechy. Osłabisz rozwój raka prostaty

Dołącz orzechy do diety. Dzięki temu możesz znacznie ograniczyć ryzyko śmierci z powodu raka prostaty.
Jedz orzechy. Osłabisz rozwój raka prostaty [© graletta - Fotolia.com] Już liczne dotychczasowe badania wykazały, że mają wpływ na ograniczenie ryzyka powstawania różnych nowotworów oraz osłabienie ich rozwoju. Teraz ustalono, że przydają się w walce z .

Pracownicy Harvard Medical School przeanalizowali dane 47 tysięcy mężczyzn zbierane w ciagu 26 lat. Wśród nich na raka prostaty zachorowało 6800 pacjentów. Kiedy powiązano uczestników, okazało się, że ci, którzy regularnie jedli orzechy, mogli liczyć na niższe prawdopodobieństwo śmierci z powodu choroby.

Obliczono, że pacjenci, którzy jedli orzechy pięć razy w tygodniu lub częściej, cechowali się o 34 procent niższą śmiertelnością w wyniku raka prostaty niż ci, którzy sięgali po nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Nie znaleziono statystycznie istotnych powiązań pomiędzy jedzeniem orzechów i uchronieniem się przed samą chorobą. Niemniej jednak ryzyko śmierci z jej powodu było znacznie obniżone.

Odkrycia wspierają poprzednie ustalenia, według których znaczne ilości orzechów brazylijskich mogą mieć wpływ na ograniczenie rozwoju opisywanego nowotworu. Jak wiadomo, orzechy te zawierają duże ilosci , pierwiastka, który jest znany z .

Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u mężczyzn. W większości przypadków nowotwór ten rozrasta się wolno i często , które skłaniałyby do wizyty u lekarza.

Co roku na całym świecie diagnozuje się ponad milion nowych przypadków raka prostaty.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X