Strona głównaChorobyJeśli szybko się męczysz, uważaj zwłaszcza na serce

Jeśli szybko się męczysz, uważaj zwłaszcza na serce

Osoby, które odznaczają się znacznie podwyższonym ryzykiem sercowo-naczyniowym, szybciej się męczą. Taki związek jest szczególnie silny wśród osób otyłych i cechujących się nadciśnieniem
Jeśli szybko się męczysz, uważaj zwłaszcza na serce [fot.  Gerd Altmann z Pixabay]
Mniej siły to objaw charakterystyczny dla pewnego etapu . Jednak znacząco łatwe odczuwanie może być oznaką wyższego zagrożenia lub .

W dziesięcioletnich badaniach medyków z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w Baltimore wzięło udział ponad sześćset osób w średnim wieku 68 lat. Szybkość odczuwania zmęczenia mierzono za pomocą testów na bieżni: sprawdzano, w jakim czasie dość powolny chód miał związek się z poczuciem wyczerpania.
Jak się okazało, osoby z wyższym poziomem ryzyka sercowo-naczyniowego częściej zgłaszały szybsze zmęczenie. Szczególnie dotyczyło to uczestników i mających .

Męczliwość może być jednym z symptomów ryzyka sercowo-naczyniowego, więc osoby, które doznają dość szybkiego wyczerpania fizycznego, powinny szczególnie zadbać o zdrowie sercowo-naczyniowe, uważają autorzy badań.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Szacuje się, że w 2016 roku z ich powodu życie straciło 17,9 mln osób, co stanowiło 31 proc. wszystkich zgonów w wymiarze globalnym. 85 proc. tych śmierci było skutkiem zawału serca i udaru mózgu.
Eksperci przypominają, że większości chorób sercowo-naczyniowych można zapobiec poprzez wyeliminowanie takich czynników ryzyka, jak: palenie papierosów, niezdrowa dieta i otyłość, brak aktywności fizycznej i nadmierne spożywanie alkoholu.

Na temat badań można przeczytać w Journal of American Heart Association

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 13:55:04, 02-10-2019 tadzikpos

    Jeszcze nie mam takich objawów, ale na przyszłość jak znalazł. Warto wiedzieć czego w danym wieku można spodziewać się z strony organizmu. Jako osoba aktywna mam nadzieję dożyć późnej starości.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy