Strona głównaChorobyKolejne objawy „Long Covid”: wypadanie włosów i zaburzenia libido

Kolejne objawy „Long Covid”: wypadanie włosów i zaburzenia libido

Osoby zmagające się z Covid-19 doświadczyły szerszego zestawu objawów, w tym wypadania włosów i dysfunkcji seksualnych, i to w kilkanaście tygodni po infekcji.
Kolejne objawy „Long Covid”: wypadanie włosów i zaburzenia libido [fot. Thiago Lazarino from Pixabay]
Biorąc pod uwagę jedynie pacjentów, którzy nie byli hospitalizowani, zidentyfikowano trzy kategorie odrębnych objawów deklarowanych przez osoby z uporczywymi problemami zdrowotnymi po zakażeniu.

Najczęstsze były symptomy ze strony układu oddechowego, problemy ze zdrowiem psychicznym i poznawczym. Najpowszechniej występowały: anosmia (utrata węchu), duszność, ból w klatce piersiowej i gorączka; inne zaś to: zaburzenia pamięci, apraksja (zaburzenia w wykonywania precyzyjnych, celowych ruchów), kłopoty z pracą jelit, , halucynacje, obrzęk kończyn. Do tej listy dołączyć też trzeba nadmierne .

- Badanie potwierdza, że objawy „Long Covid" są bardzo różne i nie mogą być w pełni wyjaśnione przez inne czynniki, takie jak czynniki ryzyka związane ze stylem życia lub przewlekłe schorzenia - mówi dr Shamil Haroon z University of Birmingham.

Poza szerszym zestawem objawów, odkryto również kluczowe grupy demograficzne o zwiększonym ryzyku „Long " oraz pewne zachowania sprzyjające wspomnianym dolegliwościom. Jak się wydaje, kobiety, osoby młodsze; lub należący do czarnej, mieszanej i innej grupy etnicznej są bardziej narażone na rozwój Long Covid. Co więcej, uporczywe objawy częściej zgłaszali ludzie o niskim pochodzeniu społeczno-ekonomicznym, palacze, osoby z nadwagą lub , a także pacjenci z wieloma różnymi schorzeniami.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy