Strona głównaChorobyKontrola ciśnienia przy cukrzycy niezbędna

Kontrola ciśnienia przy cukrzycy niezbędna

Leczenie podwyższonego ciśnienia krwi jest niezbędne dla ograniczenia ryzyka udaru mózgu osób chorych na cukrzycę.
Kontrola ciśnienia przy cukrzycy niezbędna Regularne kontrole ciśnienia krwi są ważne u każdego pacjenta po 50 roku życia, ale szybka diagnostyka i leczenie jest szczególnie istotna w przypadku osób z rozpoznaną w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia .

Naukowcy z Health Partners Research Foundation w stanie Minnesota przeanalizowali dane ponad 15.000 osób z cukrzycą i niedawno rozpoznanym nadciśnieniem tętniczym. Średnie ciśnienie tętnicze wśród uczestników, u których po raz pierwszy zanotowano nieprawidłowy jego poziom, wynosiło 136.8/80.8mmHg. Średnia ta spadła do 131.4/80.0mmHg w ciągu roku. Około jedna trzecia pacjentów regularnie kontrolowała ciśnienie, jedna piąta zaś nie czyniła tego i u nich pomiar pozostawał na poziomie około 140 / 90mmHg.

Porównawszy grupę kontrolującą i niekontrolującą ciśnienia, uczeni odkryli, że w ciągu trzech lat po rozpoznaniu nadciśnienia ta druga część pacjentów miała o 30% wyższe ryzyko udaru w porównaniu do pozostałych diabetyków.

Jakkolwiek badanie nie dowodzi istnienia związku przyczynowego między wczesnym leczeniem nadciśnienia a zmniejszeniem ryzyka udaru mózgu lub zawału serca, to wskazuje, że utrzymanie ciśnienia krwi pod kontrolą - zwłaszcza u osób z cukrzycą - może zmniejszyć ryzyko dalszych powikłań sercowo-naczyniowych.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy