Strona głównaChorobyKoronawirus. Ekspert WHO: pozostanie w domach konieczne, ale nie wystarczy

Koronawirus. Ekspert WHO: pozostanie w domach konieczne, ale nie wystarczy

Nie wystarczy po prostu nakazać ludziom pozostanie w domach, aby pokonać koronawirusa, mówi Mark Ryan, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia. Potrzebne są dodatkowe działania w zakresie zdrowia publicznego, aby uniknąć ponownego pojawienia się wirusa.
Koronawirus. Ekspert WHO: pozostanie w domach konieczne, ale nie wystarczy [fot. PIRO4D z Pixabay]
„To, na czym naprawdę powinniśmy się skupić, to odnajdywanie chorych, izolowanie ich, znajdowanie, z kim się kontaktowali i izolowanie także tych osób", powiedział dr Ryan w wywiadzie dla BBC. „Niebezpieczeństwo związane z powszechną jest teraz takie, że jeśli nie zastosujemy silnych środków ochrony zdrowia publicznego w jej czasie, kiedy zostanie zniesiona, będziemy mieli do czynienia z niebezpieczeństwem powrotu choroby.

Śladem Chin kolejne kraje europejskie zamykają granice, a także szkoły puby, restauracje czy galerie handlowe oraz apelują do obywateli, by zostali w domach. Chiny, Singapur i Korea Południowa stały się przykładem rygorystycznych ograniczeń i obecnie są one wprowadzane w Europie, które teraz stanowi epicentrum pandemii.

„Kiedy stłumimy przenoszenie się wirusa, musimy wziąć się za niego samego. Musimy walczyć z wirusem. Opracowywanych jest kilka szczepionek, ale tylko z jedną rozpoczęto testy w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ zaś trzeba się upewnić, że taka szczepionka jest bezpieczna, potrzeba na nią co najmniej roku", dodał dr Ryan.

W związku z pandemią niemal miliard ludzi na całym świecie zamknęło się w w swoich domach. Liczba ofiar przekroczyła 13 tysięcy. Niebotyczny wzrost zachorowań doprowadził do blokady w 35 krajach - kolejne rządy chcą zamknąć granice i postanawiają użyć nadzwyczajnych środków finansowych, aby uniknąć krachu gospodarczego.

Dotychczas potwierdzono 300 tysięcy zakażeń nowym koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie liczba ludzi, którzy zmarli z powodu COVID-19, wzrosła do ponad 4 800.

Wywiad z doktorem Ryanem:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy