Strona głównaChorobyKoronawirus: co łączy ofiary COVID-19

Koronawirus: co łączy ofiary COVID-19

Przeanalizowano dane 85 osób, które zmarły na COVID-19 we wczesnych stadiach epidemii. Ustalono, że większość tych pacjentów cechowała się kilkoma wspólnymi czynnikami.
Koronawirus: co łączy ofiary COVID-19 [fot. fernando zhiminaicela from Pixabay]
Amerykańsko-chiński zespół uczonych dokonał analizy danych 85 pacjentów, którzy zmarli z powodu niewydolności wielu narządów w efekcie ciężkiej formy . Ustalono, że większość tych osób współdzieliła szereg czynników.

Okazało się, że 72,9 proc. zmarłych pacjentów stanowili mężczyźni w średnim wieku 65,8 lat i mający choroby przewlekłe, takie jak problemy z sercem lub .

Odkryto też, że najczęstszymi objawami COVID-19 u tych chorych były: gorączka, duszności i zmęczenie. Co więcej, 81,2 proc. z nich odznaczało się bardzo niskim eozynofilem, tj. rodzajem białych krwinek, które są wyspecjalizowanymi komórkami , pomagającymi zwalczać infekcje.

Jeśli chodzi o powikłania, najczęstsze podczas hospitalizacji tych pacentów były: niewydolność oddechowa, wstrząs, zespół ostrej niewydolności oddechowej i .

Znaczącą obserwacją było według medyków także to, że jakkolwiek objawy oddechowe mogą rozwinąć się dopiero w tydzień po zakażeniu, to po ich wystąpieniu może nastąpić szybkie osłabienie - odnotowano bardzo krótki czas pomiędzy przyjęciem do szpitala i śmiercią (średnio 6,35 dnia).

Ponadto, jak sądzą badacze, bardzo zaniżony poziom eozynofilów, tj. eozynofilopenia, może korelować z większym ryzykiem poważnych powikłań u osób, które zraziły się SARS-CoV-2.

Odkrycia opublikowano w American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine:

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy