Strona głównaChorobyKoronawirus: delirium objawem COVID-19 u seniorów

Koronawirus: delirium objawem COVID-19 u seniorów

Medycy z King's College London odkryli, że jednym z głównych objawów COVID-19 u ludzi słabszych i mających zespól słabości jest majaczenie (delirium) - stan ostrego splątania związany z wyższym ryzykiem poważnej choroby i śmierci.
Koronawirus: delirium objawem COVID-19 u seniorów [fot. fernando zhiminaicela from Pixabay]
Majaczenie jako możliwym wczesnym znakiem ostrzegawczym COVID-19 u osób starszych, nawet przy braku bardziej typowych objawów, takich jak lub gorączka.

Przeanalizowano dane dwóch grup pacjentów z w wieku 65 powyżej lat. Okazało się, że seniorzy z (frailty) częściej doświadczali majaczenia jako jednego z objawów niż osoby w tym samym wieku, które nie zostały sklasyfikowane jako cierpiące na zespół słabości. Delirium, wraz ze i dusznością, było również częstsze u słabszych osób w młodszym wieku w porównaniu ze zdrowszymi rówieśnikami.

Jedna trzecia użytkowników aplikacji COVID Symptom Study doświadczających majaczenia nie zgłosiła wystąpienia „klasycznych" objawów COVID-19, takich jak kaszel i gorączka, Delirium było jedynym objawem u około jednego na pięciu hospitalizowanych pacjentów.

Starsi, słabsi ludzie są bardziej narażeni na poważną formę COVID-19 niż ci, którzy są sprawniejsi, a nasze wyniki pokazują, że majaczenie jest kluczowym objawem w tej grupie. Lekarze i opiekunowie powinni uważać na wszelkie zmiany w stanie psychicznym seniorów, takie jak dezorientacja lub dziwne zachowanie, i zwracać uwagę, że może to być wczesny objaw zakażenia koronawirusem - mówi dr Rose Penfold z King's College London.
Ostatnie sześć miesięcy pokazało nam, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się w domach opieki, przynosząc katastrofalne skutki. Wiedząc, że majaczenie jest objawem u osób z zespołem słabości można wcześniej dostrzec oznaki COVID-19 i przedsięwziąć środki kontroli, takie jak izolacja, zwiększona higiena i ochrona osobista, aby zabezpieczyć tę bardzo wrażliwą grupę - mówi dr Claire Steves z King's College London.
Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć