Strona głównaChorobyKoronawirus - jak się uchronić?

Koronawirus - jak się uchronić?

Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała zestaw rad dotyczących ograniczania ryzyka zakażenia koronawirusem.
Częste mycie rąk, zakrywanie ust i nosa podczas kichania zgiętym łokciem lub chusteczką, unikanie kontaktu z chorymi ludźmi i zwierzętami, dokładne mycie i obróbka cieplna żywności - takie zalecenia znajdziemy między innymi w infografice, którą na podstawie materiałów WHO przygotował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

W zestawie infografik znajdziemy rady dotyczące codziennych czynności, podróżowania, czy kontaktu z osobami chorymi. Przedstawiono też informacje dotyczące postępowania w przypadku wystapienia objawów mogących wskazywać na zarażenie oraz ochrony innych przed zachorowaniem.
Instytut informuje także, że badania w kierunku koronawirusa z Wuhan (2019nCoV) wykonywane są dla celów epidemiologicznych i przyjmowane są wyłącznie próbki od pacjentów wskazanych przez właściwego państwowego inspektora sanitarnego.

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy