Strona głównaChorobyKoronawirus: opuchnięty język i piekące dłonie oraz stopy symptomem choroby

Koronawirus: opuchnięty język i piekące dłonie oraz stopy symptomem choroby

Jeden na czterech pacjentów z koronawirusem doświadcza zmian na języku, w tym obrzęku, owrzodzenia, czy guzów na jego powierzchni języka wgłębień i przebarwień. przebarwienia. Niewielki odsetek pacjentów miał też uczucie pieczenia w ustach. Część chorych zgłasza też pieczenie stop i dłoni.
Koronawirus: opuchnięty język i piekące dłonie oraz stopy symptomem choroby [fot. Gerd Altmann from Pixabay]
Znaki ostrzegawcze świadczące o COVID-19 można wykryć na języku, ale także na dłoniach i stopach pacjenta, mówią hiszpańscy medycy. Jak się okazuje, 20 proc. ludzi zainfekowanych skarżyło się na obrzęk języka. Co więcej, niektórzy zgłaszają też pieczenie dłoni i zaczerwienienie podeszew stóp.

Pacjenci z oceniani wskazywali poważną infekcję jamy ustnej, prowadzącą do powstawania białych plam i stanów zapalnych. Zostało to określone jako „język covidowy" i jest też kojarzone z utratą smaku, innym częstym objawem choroby.
Poza opuchniętym językiem, około 15 procent pacjentów odczuwało pieczenie i miało zaczerwienienie na dłoniach i podeszwach stóp, jak również pojawiły się niewielkie plamy w tych miejscach.

Jak mówią madryccy lekarze, niemal połowa pacjentów z łagodnym do umiarkowanego COVID-19 przyjętych do szpitala w okresie dwóch tygodni wykazała zmiany skórno-śluzówkowe.

Wspomniane objawy, chociaż częste, nie są rozstrzygające, przypominają lekarze. Do głównych objawów COVID-19 należą: gorączka, suchy kaszel, , katar i zatkany nos, ból w klatce piersiowej i duszność, a także .

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy