Strona głównaChorobyKoronawirus: pacjenci po nowotworze zagrożeni ciężką formą COVID-19

Koronawirus: pacjenci po nowotworze zagrożeni ciężką formą COVID-19

Pacjenci z nieaktywnym rakiem, którzy są po terapii antynowotworowej, są również narażeni na znacznie wyższe ryzyko ciężkiej formy COVID-19.
Koronawirus: pacjenci po nowotworze zagrożeni ciężką formą COVID-19 [fot. Thiago Lazarino from Pixabay]
Wcześniej odkryto zwiększone ryzyko ciężkiej choroby i śmierci u pacjentów z rakiem i w porównaniu do chorych bez nowotworu. Dane pokazują jednak, że byli pacjenci onkologiczni także są narażeni na poważny przebieg infekcji koronawirusem.

Pacjenci, którzy chorowali na , muszą uważać, aby nie narażać się na infekcję koronawirusem - mówi dr Kara N. Maxwell z University of Pennsylvania. - Dotyczy to nie tylko osób hospitalizowanych lub leczonych z powodu raka. Wszyscy pacjenci onkologiczni podczas pandemii muszą podjąć znaczące środki ostrożności, aby się chronić - dodaje dr Maxwell.

Obliczono, że chorzy na COVID-19 - w tym zarówno ci z aktywnym rakiem, jak i nowotworem nieaktywnym - mieli w porównaniu do chorych bez nowotworów wyższy wskaźnik hospitalizacji, przyjęć na oddział intensywnej terapii, a także śmierci w ciągu trzydziestu dni od zakażenia. Jakkolwiek w najwyższym stopniu zaobserwowano to u osób z aktywnym rakiem, pacjenci w remisji byli również narażeni na ogólne zwiększone prawdopodobieństwo cięższej formy COVID-19 w porównaniu z innymi ludźmi.

Badania pokazują, że chorzy na nowotwory odznaczają się wyższym zagrożeniem powikłań COVID-19 częściowo z powodu takich czynników, jak starszy wiek, wyższe wskaźniki palenia papierosów, choroby współistniejące, efekty terapii przeciwnowotworowych oraz narażenie na ryzyko związane z częstym korzystaniem z opieki zdrowotnej. Te najnowsze wyniki sugerują również, że sam nowotwór i jego wpływ na organizm może odgrywać rolę w zaostrzaniu zakażeń .

Jak mówią medycy, w przypadku osób z nowotworami takie środki zapobiegawcze, jak noszenie maseczek i trzymanie dystansu społecznego są kluczowe dla ochrony zdrowia.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć