Strona głównaChorobyKoronawirus: u wielu pacjentów występują jedynie objawy żołądkowo-jelitowe

Koronawirus: u wielu pacjentów występują jedynie objawy żołądkowo-jelitowe

Jak się okazuje, niemal jeden na pięciu pacjentów z Covid-19 może wykazywać tylko objawy żołądkowo-jelitowe.
Koronawirus: u wielu pacjentów występują jedynie objawy żołądkowo-jelitowe
Badacze z University of Alberta przejrzeli kilkadziesiąt badań dotyczących Covid-19 i odkryli, że w znacznej ilości przypadków choroby mogą wystąpić jedynie objawy ze strony przewodu pokarmowego.

Symptomy żołądkowo-jelitowe są coraz częściej zgłaszane przy zakażeniu i wymagają szczególnej uwagi podczas badań obrazowania jamy brzusznej, uważają autorzy.

Objawy żołądkowo-jelitowe związane z Covid-19 są bardzo zróżnicowane, ale mogą obejmować: utratę , , wymioty, biegunkę i ból brzucha. Obliczono, że 18 proc. pacjentów doświadczało takich objawów, tymczasem w 16 proc. przypadków symptomy ze strony przewodu pokarmowego stanowiły jedyny sposób ujawniania się choroby.

Poza wspomnianymi objawami żołądkowo-jelitowymi zespół odkrył również potencjalne symptomy, na które mogą zwrócić radiolodzy przy obrazowaniu jamy brzusznej. Chodzi o , powietrze w ścianie jelita i perforację jelita. Jakkolwiek te oznaki są rzadkie, także mogą występować u pacjentów z zaawansowaną formą Covid-19.

Inne badania, w ramach których takżę analizowano wspomniane objawy, pokazały, że wszystkie symptomy ze strony przewodu pokarmowego są powiązane z cięższymi przypadkami choroby Covid-19, a także z przyjęciem na oddział intensywnej terapii (OIOM).

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • eGospodarka.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy