Strona głównaChorobyKoronawirus: większość przypadków jest łagodna, COVID-19 groźniejszy dla seniorów

Koronawirus: większość przypadków jest łagodna, COVID-19 groźniejszy dla seniorów

Według chińskich służb medycznych, ponad 80 proc. przypadków zakażeń koronawirusem wywołującym COVID-19 ma łagodny charakter. Choroba jest najgroźniejsza dla osób starszych i schorowanych.
Koronawirus: większość przypadków jest łagodna, COVID-19 groźniejszy dla seniorów [fot. Pete Linforth from Pixabay]
W nowym badaniu zespół medyków wyodrębnił wszystkie przypadki zarejestrowane przez chiński system informacji o chorobach zakaźnych. W analizie wzięto pod uwagę: sumę cech pacjenta, rozprzestrzenianie się wirusa co do wieku i płci, wskaźnik śmiertelności, krzywą epidemiologiczną, podgrupę przypadków choroby poza chińską prowincją Hubei i wszystke przypadki COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia w całym kraju.

Jak wykazało badanie, wskaźnik śmiertelności przypadków rośnie wraz z wiekiem. Dokładniej rzecz ujmując, do wieku 39 lat wskaźnik ten wynosi 0,2 proc., a dalej: 0,4 proc. u osób do 40 lat, 1,3 proc. dla u pacjentów po 50-tym roku życia, 3,6 proc. dla osób sześćdziesiątce i 8 proc. u osób w wieku powyżej 70 lat.

Co więcej, obliczono też, że osoby z były najbardziej narażone na śmierć z powodu koronawirusa, następnie zaś większe zagrożenie stanowi ona dla pacjentów z , przewlekłą chorobą układu oddechowego, i nowtworem.

Jeśli chodzi o krzywą epidemiologiczną, początek objawów osiągnął szczyt około 23-26 stycznia, a następnie zaczął spadać, aż do 11 lutego (który był dniem dokonania tych analiz).

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy