Strona głównaChorobyKoronawirus: wolny chód wskaźnikiem zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19

Koronawirus: wolny chód wskaźnikiem zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19

Osoby wolno chodzące są prawie cztery razy bardziej narażone na śmierć z powodu COVID-19 i cechują się ponad dwukrotnie wyższym ryzykiem ciężkiego przebiegu po zarażeniu wirusem.
Koronawirus: wolny chód wskaźnikiem zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 [fot. collage Senior.pl / Canva]
jest wskaźnikiem niezdrowego i wyższego ryzyka przedwczesnej śmierci. Okazuje się, że może też oznaczać większe zagrożenie zgonem z powodu COVID-19.

Odkryto, że osoby o normalnej wadze, które wolno chodzą, są prawie 2,5 razy bardziej narażone na wystąpienie ciężkiej formy i 3,75 razy bardziej narażone na śmierć z powodu koronawirusa niż ludzie o podobnej wadze i przeciętnej szybkości chodzenia.
Wiadomo, że otyłość i zespół słabości to kluczowe czynniki ryzyka nasilenia skutków COVID-19. To badanie jest pierwszym, które pokazuje, że wolny chód także oznacza wyższe ryzyko ciężkich następstw COVID-19, niezależnie od wagi - wskazuje prof. Tom Yates z Uniwersytetu w Leicester.
Wykazano, że szybkie stawianie kroków oznacza zazwyczaj ogólnie dobre , dzięki czemu wyższa jest odporność na zewnętrzne czynniki stresogenne, w tym infekcje wirusowe, ale ta hipoteza nie została jeszcze potwierdzona w odniesieniu do chorób zakaźnych.
Moim zdaniem w przypadku badań oceniających zagrożenie infekcją COVID-19 należy uwzględniać BMI i proste pomiary sprawności fizycznej, takie jak deklarowane przez pacjentów tempo chodzenia, jako potencjalne czynniki dotyczące skutków tej choroby. To mogłyby poprawić metody zapobiegania nasileniu efektów zachorowania, co może ratować życie - uważa Yates.
Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy