Strona głównaChorobyKoronawirusy - Według WHO nie ma jeszcze globalnego zagrożenia

Koronawirusy - Według WHO nie ma jeszcze globalnego zagrożenia

W związku z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się, szczególnie w Azji, koronowirusa, Światowa Organizacja Zdrowia zabrała głos. Eksperci wskazują, że zakażenia nie stanowią jeszcze globalnego zagrożenia. Oto kilka faktów na temat tego wirusa.
Koronawirusy - nie ma jeszcze globalnego zagrożenia
Wirus, o którym ostatnio zrobiło się głośno, należy do rodziny koronawirusów obejmujących m. in. wirusy oraz te wywołujące SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome, tj. Zespół Ciężkiej Ostrej Niewydolności Oddechowe)j i MERS (Middle East Respiratory Syndrome, czyli Bliskowschodni Zespół Niewydolności Oddechowej). Nowy wirus został tymczasowo nazwany „2019-nCoV".

Koronawirusy rozprzestrzeniają się wśród zwierząt, a niektóre z nich mogą przenosić się ze zwierząt na ludzi. Zakażenie wywołuje objawy związane głównie z układem oddechowym. Najefektywniejszym działaniem ochronnym jest dbanie o higienę, czyli mycie rąk mydłem, jak również zakrywanie ust podczas kichania. Poza tym zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i mycie rąk po każdym dotyku żywych zwierząt. Co więcej, rekomendacje obejmują dokładne gotowanie mięsa przed jego spożyciem.

Nie istnieje leczenie bezpośrednio nakierowane na koronawirusy, ale działania terapeutyczne mają na celu zmniejszenie symptomów zakażenia.

W związku z odnotowywanymi zakażeniami, Chiny objęły w ubiegłym tygodniu kwarantanną około 20 milionów ludzi, ale Światowa Organizacja Zdrowia uznaje tymczasem, że choroba nie stanowi jeszcze globalnego zagrożenia dla zdrowia.

Wirus oddechowy pochłonął 18 ofiar w mieście Wuhan i zaraziły się setki ludzi, przypadki zakażeń są już odnotowywane nie tylko w Azji, ale i Ameryce Północnej oraz Europie. Według WHO, z uwagi na ograniczoną liczbę przypadków, które do tej pory rozprzestrzeniły się poza Chinami, a także wysiłki Chin zmierzające do opanowania wybuchu epidemii, jest zbyt wcześnie, aby ogłaszać globalne .

Oświadczenie WHO:

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy