Strona głównaChorobyKurkuma w walce ze stanem zapalnym silniejsza niż leki?

Kurkuma w walce ze stanem zapalnym silniejsza niż leki?

Kurkumina, czyli składnik curry, może być bardzo przydatna w leczeniu poważnych stanów zapalnych, które leżą u podstaw większości chorób przewlekłych.
Kurkuma w walce ze stanem zapalnym silniejsza niż leki? [© pinkomelet - Fotolia.com] Kurkumina to składnik pomarańczowego proszku uzyskiwanego z Curcuma domestica i stanowi element popularnej przyprawy curry, która jest szczególnie popularna w kuchni azjatyckiej.

Przyprawa jest słynna nie tylko ze względu na swój charakterystyczny, powszechnie ceniony smak, ale także ważne właściwości prozdrowotne. Badania wykazały, że silne działanie i przeciwzapalne sprzyjają w zmaganiach z . Co więcej, ustalono, że moze być pomocna walce z cukrzycą, chorobami układu krążenia, problemami autoimmunologicznymi i wielom różnymi stanami zapalnymi.

To nie wszystko. Dwa niedawne testy wykazały, że ekstrakt z kurkumy BCM-95 stosowany w suplementach skuteczniej niż konwencjonalne leki działa przy i zapaleniu stawów kolana.

Ciężkie stany zapalne mogą prowadzić do depresji, znacznego przyrostu masy ciała i wiele rozmaitych chorób przewlekłych, ostrzegają eksperci. Aby je osłabić, poleca się: regularne cwiczenia, unikanie wysoko przetworzonego jedzenia, unikanie produktów, do których dodano sztuczne słodziki, umieszczenie w diecie artykułów wspomagających walkę ze stanami zapalnymi (takich jak , , ), , osłabianie poziomu , zwiększenie dawki witaminy D3.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 18:56:31, 12-02-2018 Bożena60

    kurkuma wyleczyła wiele moich chorób

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy