Strona głównaChorobyMarihuana pomaga na łuszczycę i egzemę?

Marihuana pomaga na łuszczycę i egzemę?

Jak wynika z badań uczonych z University of Colorado, marihuana może pomóc osłabić objawy łuszczycy i egzemy.
Marihuana pomaga na łuszczycę i egzemę? [Fot. cendeced - Fotolia.com] Badacze sprawdzili, jakie efekty daje stosowanie konopii indyjskich cierpiącym na choroby skóry.

Zarówno egzemę, jak i łuszczycę leczy się środkami steroidowymi. Takie leki mogą jednak wywoływać uciążliwe skutki uboczne, dlatego szuka się alternatywnego sposobu walki z tymi dolegliwościami.

zawiera ponad 100 związków chemicznych. Najbardziej znane są THC (czynnik psychoaktywny) i CBD. Ten ostatni nie ma właściwości psychoaktywnych, a wykazuje efekty przeciwzapalne, co może pomóc osobom cierpiącym na choroby skóry.

Okazało się, że związki w marihuanie wiążą się z określonymi receptorami, wywołując pewne reakcje biologiczne, m. in. hamowanie podziału komórek i zmiany w odpowiedzi immunologicznej. Takie działanie zaś może być skuteczne w leczeniu chorób autoimmunologicznych, w których organizmu jest skierowana przeciw własnym tkankom.

jest przewlekłą, niezakaźną chorobą. Wywołuje ból i prowadzi do powstania szpecących zmian na skórze. Może rozwinąć się w każdym wieku, ale najczęstsza jest w grupie wiekowej 50-69 lat. Przyczyny łuszczycy nie są jasne. Prawdopodobnie w jej rozwoju mają udział czynniki gentyczne, ale i mogą mieć znaczenie również: uraz, , infekcje, określone leki i .

, to grupa chorób, która powoduje stany zapalne skóry wywołujące swędzenie, zaczerwienienie skóry i wysypkę. Obszar rozwoju może obejmować niewielki fragment skóry lub całe ciało. Na wymienione choroby cierpią setki milionów ludzi na całym świecie.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 14:14:15, 19-03-2018 ~gość: 94.254.253.xxx

    Przestrzegam przed lekami sterydowymi, zwłaszcza w przypadku małych dzieci! Sterydy działają szybko i dają dobre rezultaty, ale niestety na krótko, potem już jest tylko gorzej - skóra przyzwyczaja się do nich i potrzebuje coraz większych dawek. Jest bardzo duże ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych; zaniki skory w miejscach, gdzie łuszczyca występuje najczęściej, może wystąpić również depresja polekowa i naprawdę wiele innych. Po wielu latach stosowania sterydów zmiany są nieodwracalne, lekarze, którzy tak beztrosko przepisują te maści zachowują się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. U mnie nic tak dobrze nie działa jak delikatne preparaty, najlepiej 100% ziołowe.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X